0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Tarcza Finansowa PFR 2.0 – rozwiązania zaproponowane przez MF

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Tarcza Finansowa PFR 2.0 to kolejne wsparcie dla mikro, małych i średnich firm najbardziej poszkodowanych podczas drugiej fali koronawirusa. Pomoc udzielona ma zostać przedsiębiorcom, którzy działają w około 40 kodach Polskiej Klasyfikacji Działalności – m.in. z branży gastronomicznej, fitness, targowej oraz handlu detalicznego. Jak wynika z informacji uzyskanych po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, środki w ramach Tarczy PFR 2.0 mają zostać wypłacone już w ciągu najbliższych dni.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 – dla kogo i w jakiej formie?

  • pomoc dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od 1 do 9 pracowników

Dla firm, które w 2020 roku odnotowały spadek obrotów o minimum 30% w związku z epidemią COVID-19 przeznaczone zostaną subwencje finansowe w kwocie 18 tys. zł lub 36 tys. zł dla zatrudnionego. Wysokość uzyskanych subwencji będzie zależna od liczby pracowników i poziomu spadku obrotów.

  • pomoc dla małych i średnich firm zatrudniających do 249 pracowników

Dla firm, które odnotowały spadek obrotów o minimum 30% w związku z epidemią COVID-19 zaproponowano dofinansowanie kosztów stałych niepokrytych przychodami w formie subwencji finansowej w kwocie 70% straty brutto za okres od 1 listopada 2020 roku do 30 kwietnia 2021 roku. Wysokość uzyskanych subwencji zależna będzie od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto.

Na Tarczę Finansową PFR 2.0 ma zostać przeznaczone 35 mld złotych, w tym:

Uzyskane subwencje będą dla przedsiębiorców w całości bezzwrotne, jeśli zostaną spełnione określone warunki:

  • utrzymanie prowadzenia firmy;
  • utrzymanie zatrudnienia.

Ostateczny termin składania wniosków o udzielenie pomocy w ramach Tarczy PFR 2.0 nie został jednoznacznie podany – przewidziany został na okres od stycznia do lutego 2021 roku. Jednakże premier zaznaczył, że zagwarantuje przedsiębiorcom dostępność oraz szybką obsługę w kanałach elektronicznych w czasie składania wymaganych wniosków.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów