0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

System WordPress od lat liderem wśród CMS

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

System WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, czyli CMS. Dzięki niemu stworzysz stronę WWW, postawisz sklep online, czy zaczniesz prowadzić bloga. Dziś prawie 25% stron internetowych jest oparta na WordPressie. Nie bez powodu, bo WordPress jest darmowy i zapewnia wiele gotowych rozwiązań, które możesz błyskawicznie zastosować.

Dlaczego warto sięgnąć po system WordPress?

System WordPress to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć własną stronę WWW, jednak nie mają umiejętności programistycznych i graficznych. Korzystając z WordPressa, możesz zwyczajnie wyklikać swoją stronę WWW, a potem skorzystać z takich rozwiązań, jak motywy, by zadbać o jej grafikę, czy wtyczki, by wprowadzić niezbędne funkcjonalności. Tym samym stworzenie strony działalności, bloga, czy nawet sklepu online (wtyczka WooCommerce) będzie w zasięgu Twoich możliwości. 

Darmowe materiały w sieci

Co więcej, system WordPress jest na tyle popularny, że bez problemu znajdziesz na jego temat wiele darmowych materiałów w sieci. Dzięki temu krok po kroku samodzielnie wdrożysz interesujące Cię rozwiązania i zdobędziesz wiedzę, która przyda Ci się w późniejszym zarządzaniu swoją stroną WWW. 

Duże możliwości personalizacji 

W repozytorium WordPressa znajdziesz ponad 55 000 wtyczek, za których sprawą dostosujesz funkcjonalności strony do swoich potrzeb. Za pomocą wtyczek możesz stworzyć mapkę dojazdową do swojej firmy, formularz kontaktowy, ciekawą formę portfolio i wiele innych. 

System WordPress oferuje także darmowe motywy graficzne do wyboru, które na późniejszych etapach edycji możesz także spersonalizować. Zmienić kolory, układy i inne elementy, tak by były spójne z Twoją marką. 

Ogromną zaletą WordPressa jest jego szybka i bezproblemowa rozszerzalność. Tym samym wybierając WordPressa, możesz stworzyć prostą stronę wizytówkową, rozbudowaną stronę firmy, profesjonalny blog, a także sklep online

Ile kosztuje system WordPress?

Sam WordPress.org jest darmowy! Jedyne inwestycje, które są konieczne, by Twoja strona była widoczna w sieci to domena i hosting. W wielu przypadkach to koszt raptem kilkudziesięciu złotych w skali roku. To jedyny konieczny wydatek, bo resztę zrobisz samodzielnie lub masz całkowicie za darmo! 

Społeczność systemu WordPress

System WordPress jest tworzony przez jego użytkowników, dlatego pojawia się coraz więcej wtyczek, jak i rozwiązań, które mają na celu ułatwienie korzystania z CMS i sprawienie, że praca z nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Co więcej, co roku odbywa się wydarzenie, które łącz wszystkie osoby korzystające z WordPressa, czyli WordCamp. To świetna okazja, by poznać pasjonatów i dowiedzieć się więcej o WordPressie od specjalistów. 

WordPress nie bez powodu jest tak popularny. Jest darmowy, rozszerzalny, ale także ciągle rozwijany, ze względu na to, że korzysta z niego tak wiele osób. Społeczność WordPressa tworzą jego prawdziwi pasjonaci, co sprawia, że kolejne aktualizacje wprowadzają jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne rozwiązania. Co więcej, WordPress zapewnia także dobrą ochronę przed spamem, optymalizację i możliwości, by samodzielnie stworzyć naprawdę profesjonalną witrynę.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów