0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zakładka o nas - jak stworzyć inspirujący tekst?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zakładka o nas to bardzo ważny element każdej strony. Nie tylko na witrynach firmowych znajdziemy informacje o prowadzonej działalności, również na różnego rodzaju blogach umieszczana jest taka podstrona. Zakładka z informacjami kim jesteśmy, jest niezwykle istotna, potwierdza nasze kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie, dając konkretne powody, aby nam zaufać. Warto poświęcić więcej czasu na stworzenie inspirującej treści, aby wyróżnić się kreatywnością i przyciągnąć uwagę na dłużej.

Zakładka o nas - jak stworzyć ciekawy, budujący zaufanie opis?

Autentyczność jest kluczem do sukcesu, za to największym zagrożeniem jest monotonia i przeciętność. Postaw więc na oryginalność i nie powtarzaj schematów. Ciekawie opowiedziana historia wzbudzi sympatię i stworzy więź między czytelnikiem a nadawcą. Opowiedz, jak to się wszystko zaczęło, ile pracy kosztowało stworzenie przedsiębiorstwa oraz jaki cel przyświeca całej działalności. Tak opisana historia może stać się doskonałym storytellingiem, mówiącym o emocjach towarzyszącym tworzeniu i prowadzeniu firmy. Jeżeli chwalimy się tylko statystykami, zyskami czy ofertą, pomijając głębsze motywy i ludzi tworzących historię, będziemy firmą jedną z wielu, która nie zostanie zapamiętana na długo. Bardzo ciekawie swoją historię przedstawiła firma Bosch, dokładnie opisując, jak rozwijało się przedsiębiorstwo w ciągu 131 lat.

Zakładka o nas 

Czytelnicy uwielbiają prawdziwe historie opisujące emocje, pasje, zarówno wzloty, jak i upadki. Stwórz bohatera, motyw przewodni swojej opowieści i pokaż dobre zakończenie w postaci aktualnie prowadzonej działalności.

To, co z pewnością zaciekawi odbiorcę, to uchylenie rąbka tajemnicy, pokazanie, jak wygląda twoja praca “od kuchni”. Pokaż zdjęcia, filmy czy prezentację, na których można zobaczyć zaangażowanie i profesjonalizm. W ten sposób staniesz się bardziej wiarygodny dla klienta i wykreujesz pozytywny wizerunek.

Profesjonalna zakładka o nas - jak zainteresować treścią?

Wiesz już, że zakładka o nas powinna przedstawić ducha twojej firmy, jak jednak odpowiednio przedstawić samą treść? Jej układ i wygląd równie mocno wpływa na pozytywny odbiór komunikatu. Postaraj się wyeksponować najważniejsze informacje, używając formatowania tekstu czy wypunktowań. Ze świetnym rezultatem zastosowała to firma Play w zakładce o firmie.

Zakładka o nas

 

Najlepszy efekt można uzyskać, łącząc dobrze wyeksponowaną treść z interesującą grafiką. Możesz zastosować infografiki, ikony oraz zdjęcia, aby zakładka o nas była inspirująca i nieszablonowa. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, aby forma nie przerosła treści.

Pokaż swój zespół

Przedstawienie zespołu specjalistów wykonujących zlecone zadania sprawi, że zakładka o nas zdecydowanie zyska na wartości. Pozwala to klientowi dowiedzieć się, z kim będzie współpracował, co ułatwi kontakt, w szczególności gdy odbywa się on jedynie drogą internetową. Bardzo ważne jest, aby umieszczone zdjęcia i opisy były rzeczywiste, a nie pobrane z banku zdjęć, co może podważyć wiarygodność firmy. Ciekawy przykład na przedstawienie swojego zespołu możemy zobaczyć między innymi na stronie Together digital, gdzie po najechaniu na zdjęcie pokazuje się akcent związany z zainteresowaniami pracownika.

Zakładka o nas

Błędy, których należy unikać, tworząc zakładkę o nas

Mimo wielu porad w internecie mówiących o tym, jak powinna wyglądać zakładka o nas, bardzo często pojawiają się zasadnicze błędy. Czasem jeden szczegół może zdecydować, że nasza treść nie zainteresuje odbiorcy nawet na kilka sekund. Do najczęściej popełnianych błędów należą:

  1. Przesadne chwalenie się - warto wymienić swoje najważniejsze atuty, ale nadmierna, a wręcz nachalna  wyliczanka umiejętności będzie wyglądać sztucznie. Skuteczniejsze może okazać się przedstawienie, jak możesz pomóc klientowi, do czego możesz mu się przydać, niż samo wymienianie swoich zalet.

  2. Marketingowa treść - “dostarczamy wysokiej jakości produkty o możliwie jak najlepszej jakości” - opowieść o swojej firmie, którą masz przedstawić, napisana takim językiem, nikogo nie poruszy, a jedynie zanudzi, jeśli w ogóle ktoś zdecyduje się to przeczytać. Zamiast powielać używane tysiące razy te same slogany, opisz własnymi słowami, czym się zajmujesz.

  3. Oficjalnie i anonimowo - chcąc wzbudzić zaufanie i sympatię, musisz pokazać osobowość firmy. Porzucić formalny ton na rzecz szczerej historii przepełnionej prawdziwymi wydarzeniami, ludźmi i emocjami. Pozwól klientowi lepiej cię poznać i zapamiętać, dzięki odróżnianiu się od innych.

Podsumowując, najważniejsze jest nieszablonowe podejście, aby zakładka o nas motywowała i zachęcała do śledzenia naszych działań. Skup się na odbiorcy, do którego kierujesz swoją opowieść i zastanów się, co może być dla niego wartościowe. Tak stworzona zakładka o nas zapewne zostanie zapamiętana i pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów