0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zgłoszenie do CRBR zmiana terminu! MF przesuwa termin!

Wielkość tekstu:

W komunikacie z 18 marca 2020 r., Ministerstwo finansów poinformowało, że termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych zostaje przesunięty z 13 kwietnia do lipca 2020 r. 

MF: Nowy termin na zgłoszenie beneficjenta rzeczywistego to lipiec 2020 r.

Ostateczny termin zgłoszeń do CRBR miał upłynąć 13 kwietnia. Tutaj dowiesz się więcej czym jest rejestr, jaka jest definicja beneficjenta rzeczywistego, kto jest zobowiązany do zgłoszenia i jakie skutki może mieć zaniechanie tego obowiązku. 

Epidemia koronawirusa sparaliżowała działanie wielu firm. W takiej sytuacji wypełnienie obowiązku zgłoszenia beneficjentów mogło być utrudnione a dla części firm wręcz niemożliwe. Zarządy przedsiębiorstw stoją obecnie przed ogromnym wyzwaniem jakim jest zarządzanie w kryzysie. 

Taka sytuacja wymusza podejmowanie szczególnych rozwiązań przez rząd. Jednym z nich jest pakiet rozwiązań nazywany - tarczą antykryzysową. Zgodnie z deklaracjami ministerstwa, przedsiębiorstwa, które jeszcze nie wypełniły obowiązku zgłoszeniowego mają czas do lipca. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu przewiduje wysoką karę za niewypełnienie obowiązku rejestracyjnego, dlatego przesunięcie obowiązku powinno uchronić firmy, które jeszcze nie dokonały zgłoszeń. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów