Artykuły z dnia: 2022-05-23

Artykuły:

Konferencja Online Marketing Day już 3 czerwca

Już niedługo odbędzie się trzecia edycja wydarzenia Online Marketing Day. Konferencja ma na celu przybliżyć praktyczne wskazówki, jak szybciej i lepiej pozyskać klientów w sieci. Dowiedz się więcej o wydarzeniu!

23 maja 2022

Płaca minimalna w 2023 roku – czy czeka nas rekordowy wzrost?

Z uwagi na szalejącą inflację pojawił się apel pracowników o znaczącą podwyżkę minimalnego wynagrodzenia. Ile będzie wynosić płaca minimalna w 2023 roku? Czy czekają nas dwie podwyżki minimalnej pensji? Sprawdź w naszym artkule!

23 maja 2022

Grupy VAT – przesunięcie terminu wejścia

Zapowiedzi dotyczące wprowadzenia grup VAT spowodowały, że powstało wiele zastrzeżeń w tym temacie. Do Senatu trafiła uchwalona przez Sejm ustawa mająca przesunąć termin wejścia w życie przepisów dotyczących grupy VAT. Przeczytaj na kiedy!

23 maja 2022

Zakaz konkurencji wynikający z przepisów pozakodeksowych

Pracodawcy często nie życzą sobie, aby ich pracownicy prowadzili działalność konkurencyjną po zakończeniu umowy. Zakaz konkurencji może obowiązywać nie tylko zatrudnionych, ale i inne podmioty. Gdzie można znaleźć regulacje na ten temat? Sprawdź!

23 maja 2022

Dokumentacja WSTO a brak potwierdzenia wywozu towarów

WSTO to dostawa towarów wysyłanych przez dostawcę (lub na jego rzecz) z terytorium jednego państwa członkowskiego do innego państwa członkowskiego UE przy spełnieniu pewnych warunków. Czy dokumentacja WSTO i potwierdzenie wywozu towarów są niezbędne?

23 maja 2022

Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczeniu zdrowotnemu podlegają członkowie rodziny pracownika, jeżeli nie mają własnego tytułu do objęcia tym ubezpieczeniem. Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego nie oznacza opłacania wyższej składki. Przeczytaj więcej w artykule!

23 maja 2022

Prawo do urlopu wypoczynkowego przy zatrudnieniu na umowę zlecenie

Zleceniobiorcy przysługują uprawnienia zawarte w treści umowy zlecenie. Nie obowiązują tu przepisy zawarte w Kodeksie pracy. Dlatego, aby zleceniobiorca mógł mieć prawo do urlopu wypoczynkowego, musi to wynikać z treści umowy. Dowiedz się więcej!

23 maja 2022

Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego a udzielenie urlopu

Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego pracownik ma prawo otrzymać świadczenie rehabilitacyjne. Nie zawsze jednak procedura przebiega tak, jak byśmy zakładali. Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego ma swoje konsekwencje! Sprawdź to!

23 maja 2022

Przepracowanie części dnia i zwolnienie lekarskie - jak wyliczyć wynagrodzenie?

Czy pracownikowi, który przepracował dzień pracy i przedstawi pracodawcy zwolnienie lekarskie, przysługuje wynagrodzenie za przepracowany czas, za chorobę? Dowiedz się jak przepracowanie części dnia i zwolnienie lekarskie wpływa na wypłatę!

23 maja 2022

Działalność bez składek ZUS oraz daniny solidarnościowej

Zakładając działalność przedsiębiorcy muszą się liczyć z wieloma zobowiązaniami publicznoprawnymi. Sprawdź, czy jest możliwa działalność bez składek ZUS oraz daniny solidarnościowej. Poznaj wady i zalety spółki komandytowo-akcyjnej. Dowiedz się więcej!

23 maja 2022

Czy odszkodowanie stanowi koszt uzyskania przychodu?

W wyniku zdarzeń losowych, do których najczęściej zaliczamy zdarzenia komunikacyjne, przedsiębiorca może otrzymać odszkodowanie. Sprawdźmy zatem, czy odszkodowanie może stanowić koszt uzyskania przychodu na gruncie PIT w działalności gospodarczej?

23 maja 2022

Opłaty za parking - jak prawidłowo rozliczyć w kosztach firmy?

Przedsiębiorco, czy wiesz na podstawie jakich dokumentów opłaty za parking mogą zostać zaliczone do kosztów firmowych? Sprawdź, czy bilety z parkometrów i paragony mogą stanowić podstawę ujęcia wydatku w kosztach! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 maja 2022

Połączenie pracy na etacie z działalnością nierejestrowaną - czy jest możliwe?

Połączenie własnej działalności gospodarczej z pracą na etacie jest realne. Jednak nie każdy chce zakładać własną działalność gospodarczą. Sprawdź czy jest możliwe połączenie pracy na etacie z działalnością nierejestrowaną!

23 maja 2022

Termin wystawienia faktury a obowiązek podatkowy VAT

Zgodnie z przepisami obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania sprzedaży. Bezpośrednio wiąże się z nim termin wystawienia faktury. Kiedy powinna zostać wystawiona faktura? Czy można ją wystawić jeszcze przed transakcją? Dowiedz się więcej!

23 maja 2022

Darowizna między małżonkami - najważniejsze informacje

Kiedy miejsce ma darowizna między małżonkami, mogą oni w pewnych sytuacjach skorzystać ze zwolnień podatkowych. Poznaj szczegóły zwolnień i dowiedz się, jakie konsekwencje niesie ze sobą niezgłoszenie darowizny między małżonkami? Przeczytaj nasz artykuł!

23 maja 2022

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

23 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów