0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-08

Artykuły:

Pakiet SLIM VAT 3 odroczony w czasie!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało na początku 2022 roku nową, trzecią odsłonę pakietu SLIM VAT 3, jednak obecnie wyznaczono nowy termin wejście w życie pakietu uproszczeń w rozliczeniu VAT. Kiedy zatem zmiany w jego zakresie wchodzą w życie? Sprawdź!

8 grudnia 2022

Zasiedzenie nieruchomości – jak liczyć okres zasiedzenia?

Zasiedzenie jest instytucją prawa cywilnego umożliwiającą nabycie m.in. własności nieruchomości bez posiadania wcześniej tytułu prawnego. W przypadku, kiedy ma miejsce zasiedzenie nieruchomości należy wyliczyć okres zasiedzenia. Jak zatem go wyliczyć?

8 grudnia 2022

Masa upadłości – co wchodzi w jej skład?

Postępowanie upadłościowe nieodzownie wiąże się z likwidacją majątku dłużnika. Proces ten ma charakter zbiorowego postępowania egzekucyjnego. Warto w tym zakresie mieć świadomość, czym jest masa upadłości. W artykule przedstawiamy, co wchodzi w jej skład!

8 grudnia 2022

Przełom roku w biurze rachunkowym - jak się przygotować?

Koniec roku w biurze rachunkowym to czas ustalania nowych cenników, a także przygotowania do pytań od klientów m.in. o wybór optymalnej formy opodatkowania. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się na nadchodzący przełom roku w biurze rachunkowym!

8 grudnia 2022

Wnioski i oświadczenia pracownika od 2023 roku

Od 1 stycznia 2023 r. zacznie obowiązywać część przepisów wprowadzonych przez tzw. Nowy Ład 2.0. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim kwestii podatkowych. Sprawdź jakie nowe wnioski i oświadczenia pracownika będą obowiązywać i kiedy należy je składać!

8 grudnia 2022

Oświadczenia płacowe po zakończeniu zatrudnienia - zmiany od 2023 roku!

Od 1 stycznia 2023 r. zaczną obowiązywać, które zostały wprowadzone wraz z Nowy Ładem 2.0. Jedną z tych zmian będą oświadczenia płacowe po zakończeniu zatrudnienia i zasady ich stosowania. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co się wkrótce zmieni.

8 grudnia 2022

Kwota zmniejszająca podatek od 2023 roku

Obecnie obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o PIT, które wprowadzają zmiany w zakresie kwoty zmniejszającej podatek. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile będzie wynosić kwota zmniejszająca podatek w 2023 roku i kiedy można ją stosować!

8 grudnia 2022

Jak uzyskać kwalifikowany podpis elektroniczny?

Od lat dąży się do cyfryzacji procesów biznesowych w firmach i instytucjach. Dlatego warto się zastanowić, dlaczego kwalifikowany podpis elektroniczny może być pomocny w załatwianiu spraw? Sprawdź, jak wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny!

8 grudnia 2022

Przekroczenie progu a zaliczka na podatek dochodowy pracownika

Przekroczenie progu podatkowego przez pracownika, powoduje pobieranie zaliczek w wyższej wysokości przez pracodawcę. Od kiedy pracodawca powinien pobierać zaliczkę na podatek w wyższej wysokości? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 grudnia 2022

Ustne porozumienia stron – kiedy są skuteczne?

Czy wiesz, jakie wyróżnia się formy czynności prawnych? Sprawdź, czy ustne porozumienia stron mają wiążąca moc prawną i w jakich przypadkach mogą być wykorzystywane. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady zawierania porozumień w formie ustnej na przykładach!

8 grudnia 2022

Ryczałt a usługi transportowe i usługi pomocnicze - opodatkowanie

Podatnicy wybierając formę opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych napotykają na wątpliwości co do właściwej stawki ryczałtu dla usług transportowych towarów. Ryczałt a usługi transportowe- sprawdź, jak należy je opodatkować!

8 grudnia 2022

Przekazanie pracownikowi alkoholu w formie prezentu w kosztach firmy

Jakie skutki podatkowe rodzi przekazanie pracownikowi alkoholu w formie prezentu? Czy w takiej sytuacji, wydatek poniesiony na alkohol stanowi dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodów? Jak rozliczyć taki zakup? Czytaj więcej w artykule!

8 grudnia 2022

Śmierć pracownika - jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy?

Śmierć pracownika automatycznie wiąże się z rozwiązaniem stosunku pracy. Jednym z obowiązków pracodawcy jest wypłata odprawy pośmiertnej osobom bliskim pracownikowi. Dowiedz się, jakie jeszcze obowiązki ciążą na pracodawcy w momencie śmierci pracownika!

8 grudnia 2022

Choroba pracownika podczas dnia wolnego za pracę w niedzielę i święta

Kodeks pracy przyznaje pracownikom prawo do dni wolnych od pracy w niedziele i święta. W sytuacji, gdy pracownik wykonuje pracę w weekend może otrzymać dzień wolny w tygodniu. Jak jest rozliczana choroba pracownika w dniu wolnym? Sprawdź czytając artykuł!

8 grudnia 2022

Bezpłatna Ewidencja w BDO - już w aplikacji WasteMaster

Zmiany na rynku gospodarki odpadami wymusiły na firmach wytwarzających odpady rejestrację w systemie BDO. Pojawiła się jednak aplikacja, która pomaga firmom w prowadzeniu ewidencji odpadów . Ewidencja w BDO w aplikacji WasteMaster- sprawdź, jak działa!

8 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów