0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-07

Artykuły:

Minimalne wynagrodzenie a wysokość świadczeń chorobowych

Od wysokości kwoty wynagrodzenia zależy wysokość świadczeń chorobowych czyli wynagrodzenia chorobowego lub zasiłków. Natomiast płaca minimalna w 2023 r. zmieni się dwukrotnie. Sprawdź jaka będzie podstawa tych świadczeń przy wynagrodzeniu minimalnym!

7 grudnia 2022

Wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek od 1 stycznia 2023 roku

Część przepisów tzw. Nowego Ładu 2.0, który wszedł w życie 1 lipca 2022 r. zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 r. Jedną z takich zmian jest wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek, który będą mogli składać także pracownicy. Zapoznaj się ze zmianami!

7 grudnia 2022

Terminy płatności składek ZUS i konsekwencje opóźnień w zapłacie

Jakie okresowe obowiązki ma przedsiębiorca prowadzący działalność wobec ZUS? Czy oprócz opłacania składek należy również co miesiąc składać deklarację? Przeczytaj i przekonaj się, jakie terminy płatności składek wyróżniają przepisy!

7 grudnia 2022

Zapobieganie marnowaniu żywności – jakie obowiązki mają sprzedawcy żywności?

Sprzedawcy dokonujący sprzedaży żywności mają pewne obowiązki, w zakresie których niewywiązanie się grozi konsekwencjami. O czym zatem mówi zapobieganie marnowaniu żywności? Jakie grożą konsekwencje za niezapobieganie marnowania żywności? Odpowiadamy!

7 grudnia 2022

Naruszenie procedury rachunkowej – możliwe konsekwencje karne i podatkowe

Pojęcie procedury rachunkowej jest rozumiane w szeroki sposób. Warto jednak mieć świadomość, że naruszenie procedury rachunkowej niesie za sobą konsekwencje gruncie prawa karno-skarbowego. Kiedy zatem ma miejsce naruszenie procedury rachunkowej? Sprawdź!

7 grudnia 2022

Księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej

Czy wiesz, na czym poleca księgowość spółki z o.o. oraz prostej spółki akcyjnej? Dowiedz się, jakie są różnice między księgowością tych dwóch rodzajów spółek i jakie są cechy charakterystyczne każdej z nich. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

7 grudnia 2022

Łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta

W orzecznictwie i doktrynie co do zasady nie ma zgody co do dopuszczalności łączenia funkcji członka zarządu i prokurenta. Czy możliwe jest łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 grudnia 2022

Kwota zmniejszająca podatek u kilku pracodawców

Kwota zmniejszająca podatek ma określoną wartość, od 2023 roku będzie ona podzielna. Czy zmiana ta będzie korzystna? Przeczytaj ten artykuł!

7 grudnia 2022

Refakturowanie na rzecz zagranicznego podatnika

Odsprzedaż usług w obrocie zagranicznym może odbywać się na zasadzie refakturowania. Czy wiesz, jak w takiej sytuacji prawidłowo rozliczyć refakturowanie na rzecz zagranicznego podatnika zarejestrowanego dla potrzeb VAT w Polsce? Odpowiadamy w artykule!

7 grudnia 2022

Różnice kursowe na rachunku walutowym - jak ująć w KPiR?

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji z zagranicznymi kontrahentami często decydują się na założenie rachunku walutowego. Czy wiesz, jak w takiej sytuacji ustalić różnice kursowe na rachunku walutowym oraz jak ująć je księdze przychodów i rozchodów?

7 grudnia 2022

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - co warto wiedzieć!

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania składek ZUS - społecznych i zdrowotnych. Związku z czym czy musi opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe? W tej kwestii ma pewną dowolność. Dowiedź się więcej!

7 grudnia 2022

Analiza bazy danych – zyskaj przewagę w biznesie!

W biznesie dostęp do informacji często jest kluczem do sukcesu dlatego ważne jest aby skutecznie je wykorzystywać. Z pomocą przychodzi nam audyt baz danych, dzięki któremu wyodrębnimy cenne dla nas informacje.

7 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów