0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-09

Artykuły:

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron?

Rynek e-commerce rozwija się bardzo szybko, dlatego pozycjonowanie stron jest ważne. Sprawdź czym jest pozycjonowanie, jak długo trwa oraz jakie są sposoby na dobre pozycjonowanie

9 grudnia 2022

Czy możliwa jest darowizna na rzecz żony ze wspólnego majątku?

Z przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wynika, że z chwilą zawarcia związku małżeńskiego powstaje ustrój wspólności majątkowej (wspólność ustawowa). Pojawia się wątpliwość, czy możliwa jest darowizna na rzecz żony ze wspólnego majątku? Sprawdź!

9 grudnia 2022

Reprezentacja w sądzie w postepowaniu cywilnym lub karnym

Dowiedz się, na czym polega reprezentacja w sądzie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Czy przedsiębiorca może sam siebie reprezentować czy ma obowiązek ustanowić pełnomocnika? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 grudnia 2022

Pełnomocnik przedsiębiorcy – upoważnienie wpisane do rejestru

Nie ma przeciwskazań, aby przedsiębiorca ustanowił pełnomocnika lub prokurenta w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Kim jest pełnomocnik przedsiębiorcy bądź prokurent oraz jak należy go ustanowić w CEIDG? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

9 grudnia 2022

Skutki unieważnienia umowy kredytowej w sprawach frankowych

Sprawy frankowe przybierają tempa. Frankowicze walczą o swoje prawa a najpopularniejszym sposobem rozstrzygnięcia w sprawach frankowych jest stwierdzenie nieważności umowy kredytowej. Jakie są skutki unieważnienia umowy kredytowej w sprawach frankowych?

9 grudnia 2022

Preferencyjne składki ZUS - ile wyniosą w 2023 roku?

Podstawę wymiaru preferencyjnych składek ZUS stanowi 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2023 roku wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia, co za tym idzie - preferencyjne składki ZUS ulegną podwyższeniu. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

9 grudnia 2022

Płaca minimalna - od czego zależy jej podstawa?

Pracownik zatrudniony w pełnym, miesięcznym wymiarze godzin ma zapewnione minimalne wynagrodzenie. Płaca minimalna składa się z kilku składników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat podstawy płacy minimalnej pracownika!

9 grudnia 2022

Wspólne rozliczenie z dzieckiem – zmiany od 2023 roku!

Wspólne rozliczenie z dzieckiem jest preferencją podatkową. Zasady jej stosowania w 2022 roku uległy dwukrotnie zmianie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat wspólnego rozliczenia z dzieckiem i modyfikacji w 2022 roku.

9 grudnia 2022

OC biura rachunkowego a szkoda na rzecz klienta

Czy OC biura rachunkowego pokryje ewentualne straty poniesione przez klienta w związku z wyrządzonymi szkodami przez dane biuro? Jakie ryzyko ponosi klient biura rachunkowego i jak w razie szkody może skorzystać z OC? Czy każde biuro posiada OC? Sprawdź!

9 grudnia 2022

Część odsetkowa raty leasingu a koszty uzyskania przychodów

Przedsiębiorcy chętnie zawierają z leasingodawcami umowy leasingu. Czy część odsetkowa raty leasingu może stanowić dla przedsiębiorcy koszt podatkowy? W artykule przedstawiamy, jak ustalić moment zaliczenia do kosztów części odsetkowej raty leasingowej!

9 grudnia 2022

Przekazanie bonów dla pracowników - jak rozliczyć podatek?

Przedsiębiorcy mogą obdarować swoich pracowników bonami podarunkowymi. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe rodzi przekazanie bonów dla pracowników oraz jak należy opodatkować bony przekazane pracownikom? Najważniejsze informacje znajdziesz w artykule!

9 grudnia 2022

Utrata prawa do zasiłku chorobowego - wystawianie faktur przez przedsiebiorcę

Kiedy może nastąpić utrata prawa do zasiłku chorobowego? Czy podczas zwolnienia lekarskiego można wystawać faktury? Kiedy konieczny będzie zwrot zasiłku chorobowego? Czy ZUS kontroluje zwolnienie lekarskie przedsiębiorców? Przeczytaj nasz artykuł!

9 grudnia 2022

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe?

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe? Czy zarówno z działalności jak i z umowy o pracę osoba taka musi podlegać wszystkim ubezpieczeniom? Z czego można zrezygnować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 grudnia 2022

Prezenty na święta - podaruj bliskim fantastyczne upominki

Prezenty na święta. Wielu z nas co roku ma ten sam problem – co kupić bliskim na Boże Narodzenie? Czy nieśmiertelne skarpety i krawat to dobry pomysł? Jak nie zbankrutować? Odpowiemy na te pytania i przestawimy ciekawe propozycje świątecznych podarunków!

9 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów