0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-05-29

Artykuły:

Wniosek o urlop ojcowski - darmowy wzór z szerokim omówieniem

Urodziło Ci się dziecko? Sprawdź, czym jest urlop ojcowski! Przeczytaj i dowiedz się kiedy i komu przysługuje takie prawo oraz co powinien zawierać wniosek o urlop ojcowski! Wzór do pobrania za darmo w formacie docx oraz pdf.

29 maja 2023

Jak wypełnić w ZUS DRA informacje o składce zdrowotnej?

Od stycznia 2022 roku zmieniły się zasady przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS-u. Większość przedsiębiorców co miesiąc musi przekazać ZUS DRA, w związku z czym powinna uzupełnić pola dotyczące składki zdrowotnej. Sprawdź, jak wypełnić DRA!

29 maja 2023

Czy zmiana organizacji czasu pracy wymaga dokonania wypowiedzenia zmieniającego?

Umowa o pracę to nic innego jak określone zasady współpracy między pracodawcą a pracownikiem. Jednak nie każda zmiana wiąże się z konicznością zmian zapisów w umowie. Czy zmiana organizacji czasu pracy wymaga dokonania wypowiedzenia zmieniającego? Sprawdź

29 maja 2023

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych – zmiany w 2023 roku

Osoby niepełnosprawne są tak samo wartościowymi pracownikami jak pozostałe osoby. Dlatego pomimo dodatkowych obowiązków, pracodawca może liczyć na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Ile wynosi to dofinansowanie w 2023r? Sprawdź!

29 maja 2023

Zwrot kursu online - czy można dokonać jego zwrotu?

Sklepy online sprzedają nie tylko produkty z różnych miejsc na świecie, ale również kursy online. Jednak problem pojawia się, gdy klient chce zwrócić taki kurs. Czy możliwy jest zwrot kursu online? Sprawdź, czy w świetle dyrektywy OMNIBUS jest to możliwe!

29 maja 2023

Prawo do zwrotu nadpłaty podatku - kiedy wygasa?

Zgodnie z Ordynacją podatkową prawo do zwrotu nadpłaty podatku wygasa po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin na jej zwrot. Jak uniknąć przedawnienia i ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku? Wyjaśniamy!

29 maja 2023

Przejęcie klientów – jak chronić biuro przed byłym pracownikiem?

Przejęcie klientów przez byłego pracownika może być dla biura rachunkowego sporym problemem. Czy takie postępowanie jest dozwolone? Jak poradzić sobie z kradzieżą klientów? Czy istnieje skuteczny środek ochrony przed taką sytuacją? Wyjaśniamy!

29 maja 2023

Przejęcie długu a podatek PCC - kiedy powstaje obowiązek podatkowy

Zastanawiałeś się nad zakupem nieruchomości od zadłużonego właściciela? Zastanawiasz się jak w tym wypadku wygląda przejęcie długu na gruncie PCC? Sprawdź, czy w Twoim wypadku zachodzi konieczność zapłaty podatku!

29 maja 2023

Montaż i dostawa paneli fotowoltaicznych na gruncie VAT

Planujesz założenie firmy fotowoltaicznej? Zastanawiasz się jak wygląda montaż i dostawa paneli fotowoltaicznych na gruncie VAT? Gdzie taka usługa podlega opodatkowaniu w przypadku klientów zagranicznych? Przeczytaj i dowiedz się więcej z artykułu!

29 maja 2023

Rodzaje stron internetowych i jak wybrać ten dla siebie

Zanim zaczniemy tworzyć swoją stronę, powinniśmy być świadomi swoich potrzeb i mieć ustalone główne założenia. Pozwolą one zdecydować, jaki rodzaj witryny www będzie dla nas odpowiedni. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

29 maja 2023

Darowizna otrzymana przez małżonka – czy wchodzi do majątku wspólnego?

Czy wiesz, że małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny? Przedmiot darowizny może wejść albo do majątku wspólnego, albo do majątku odrębnego małżonków. Sprawdź, kiedy zatem darowizna otrzymana przez małżonka wchodzi do majątku wspólnego!

29 maja 2023

Do kiedy obowiązuje status ucznia po maturze na cele ZUS?

Uczniowie i studenci do 26 roku życia zwolnieni są z opłacania składek ZUS jeśli zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenie. Do kiedy obowiązuje status ucznia po maturze na cele ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

29 maja 2023

Rachunek uproszczony a faktura - jakie są między nimi różnice?

Dokumentowanie czynności dokonanych w ramach działalności gospodarczej to obowiązek przedsiębiorcy. Sprawdź, kiedy faktura i rachunek uproszczony powinny być wystawione przez przedsiębiorcę i jakie są różnice między nimi! Szczegóły w artykule!

29 maja 2023

Urlop wychowawczy, a zwolnienie pracownika

Urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym. Ponadto pracowników, którzy z niego korzystają dotyczy ochrona trwałości zatrudnienia przewidziana w prawie pracy. Czy jednak możliwe jest zwolnienie pracownika w trakcie urlopu wychowawczego? Sprawdź!

29 maja 2023

Sprzedaż firmowych samochodów a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych należy dokumentować na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy sprzedaż firmowych samochodów na rzecz tej grupy odbiorców również należy zewidencjonować na kasie!

29 maja 2023

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już od 1 czerwca 2023!

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Od 1 czerwca zostanie podwyższony. Sprawdź, ile będzie wynosił zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br.!

29 maja 2023

Koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w Polsce często decydują się na prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu lub własnym mieszkaniu. Dowiedz się, czy koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu i ujęte w KPiR!

29 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów