0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Akcyza na wyroby nowatorskie i e-papierosy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Na wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów nałożono dodatkowy podatek i konieczność legalizacji znakiem akcyzy. Od kiedy zacznie obowiązywać akcyza na wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów?

Akcyza na wyroby nowatorskie i e-papierosy

Ministerstwo Finansów przypomina, że 30 kwietnia 2021 roku mija okres zwolnienia z obowiązku oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich, w stosunku do których obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym powstał do 31 grudnia 2020 roku. Od 1 maja 2021 roku wszystkie wyroby nowatorskie oraz płyny do papierosów elektronicznych, przeznaczone do sprzedaży, bez wyjątku, muszą być oznaczone podatkowym lub legalizacyjnym znakiem akcyzy.

Od 1 maja 2021 roku wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów mają obowiązek być oznaczone znakiem akcyzy
Warto dodać, że akcyza na wyroby nowatorskie i e-papierosy obejmować będzie tylko wyroby konsumowane w Polsce. Płyny do papierosów elektronicznych wysyłanych poza Polskę nadal nie będą obciążone akcyzą, ponieważ – jak wspomniano – podatek ten dotyczy wyłącznie wyrobów konsumowanych w Polsce.
Jak podkreśla wiceminister finansów Jan Sarnowski: „Od wielu miesięcy toczyły się rozmowy z rynkiem na temat banderolowania nowych wyrobów akcyzowych. Zakończenie tego procesu to ważny krok w kierunku lepszej ochrony legalnego biznesu – wytwórców liquidów do e-papierosów i produktów nowatorskich – przed nieuczciwą konkurencją. Skorzystają również konsumenci, którym łatwiej będzie zidentyfikować wyroby pochodzące z legalnych źródeł. Banderole dają im pewność, że kupowany produkt nie jest szarostrefową podróbką o nieznanym składzie”.

Akcyza na wyroby nowatorskie i e-papierosy – informacje podstawowe

Informacje na temat procedury otrzymania legalizacyjnych znaków akcyzy dostępne są na stronie internetowej: www.banderolaakcyzowa.pl.

Natomiast szczegółowych informacji w zakresie kwot do wpłaty, dokumentów itp. udzielają pracownicy właściwych urzędów skarbowych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów