0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-08-19

Artykuły:

Motorower i motocykl w firmie – jak odliczać VAT?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli Twoja branża na to pozwala, możesz wykorzystywać motorower lub motocykl w firmie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak odliczyć podatek VAT od kosztów związanych z jego eksploatacją!

19 sierpnia 2024

Jak zaksięgować wynagrodzenie wypłacone po terminie?

Zatrudniając pracowników bardzo ważne jest, aby wypłacam im wynagrodzenie w terminie. Może jednak zdarzyć się, że termin ten nie zostanie zachowany. Co w sytuacji, kiedy zostanie wynagrodzenie wypłacone po terminie? W jakiej dacie należy wykazać koszt?

19 sierpnia 2024

Ryczałt uproszczony w składce zdrowotnej a zawieszenie działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców opodatkowanych ryczałtem ma wątpliwości, czy ryczałt uproszczony w składce zdrowotnej a zawieszenie się wykluczają. Sprawdź, czy zawieszenie faktycznie uniemożliwia wyliczenie składki na podstawie przychodu z roku ubiegłego!

19 sierpnia 2024

Wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie miesiąca a wypłata wynagrodzenia

Wypłata wynagrodzenia jest jednym z wielu obowiązków pracodawcy. Jak prawidłowo wyliczy wynagrodzenie pracownika, jeśli zakończenie umowy o pracę odbywa się w trakcie miesiąca? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 sierpnia 2024

Płaca minimalna - zamiana stawek a aneksy dla pracowników

Czy, gdy wzrasta płaca minimalna należy podpisywać aneksy z pracownikami zarabiającymi najniższa krajową? Sprawdź!

19 sierpnia 2024

Dni wolne za oddanie krwi w 2024 r. a wykonywanie pracy w nadgodzinach

Pracownik posiadający umowę o pracę może wykorzystać dni wolne za oddanie krwi - dzień oddania oraz następujący po nim. Czy pracodawca może odmówić mu wolnego? Kiedy pracownik może zrezygnować z przysługujących mu dni wolnych? Sprawdź więcej w artykule!

19 sierpnia 2024

Dyrektywa o przejrzystości wynagrodzeń - jak się przygotować?

Dyrektywa o przejrzystości wynagrodzeń to unijne prawo, które ma na celu wyeliminowanie różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami za tę samą pracę lub pracę o takiej samej wartości. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak się do niej przygotować.

19 sierpnia 2024

Kiedy zawieszenie postępowania podatkowego jest możliwe?

Czy wiesz, kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania podatkowego? Poznaj przesłanki zawieszenia, sprawdź różnice między postępowaniem z urzędu a na wniosek oraz jakie okoliczności wpływają na zawieszenie postępowania podatkowego.

19 sierpnia 2024

CIT estoński od składek członkowskich do organizacji branżowej

CIT estoński to forma opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, która może okazać się atrakcyjna dla wielu podmiotów. Czy wiesz, czy należy rozliczać CIT estoński od składek członkowskich do organizacji branżowej? Wyjaśniamy w artykule!

19 sierpnia 2024

Powaga rzeczy osądzonej wyroku – czym jest?

Powaga rzeczy osądzonej to kluczowa zasada w postępowaniu cywilnym. Dowiedz się, co dokładnie oznacza, jakie ma zastosowanie i jakie są od niej wyjątki. Co należy wiedzieć o powadze rzeczy osądzonej? Więcej informacji znajdziesz w artykule!

19 sierpnia 2024

Naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – czy przysługuje zadośćuczynienie?

Za naruszenie zdrowia, wolności, nietykalności, swobody sumienia, wizerunku czy tajemnicy korespondencji osoba fizyczna może żądać odszkodowania i zadośćuczynienia. Co natomiast, jeśli wystąpi naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej? Sprawdź!

19 sierpnia 2024

Wierzytelność nieściągalna - czy może stanowić koszt podatkowy?

Niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy wierzytelność nie jest możliwa do odzyskania i staje się nieściągalna. Czy wiesz, kiedy wierzytelność nieściągalna może stanowić koszt podatkowy? Jakie warunki należy spełnić? Wyjaśniamy w artykule!

19 sierpnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów