0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Zwolnienia grupowe - co się należy pracownikom, co musi pracodawca?

Zwolnienia grupowe w firmie oznaczają dla zwalnianych pracowników prawo do odpraw. Dla pracodawcy to też szereg obowiązków. Kiedy zwolnienia w firmie są zwolnieniami grupowymi? Ile wynoszą odprawy i od czego zależy ich wysokość?

25 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Zasiłek rodzinny - ile wynosi, komu się należy i jak go dostać?

Zasiłek rodzinny na dziecko jest uzależniony od dochodów rodziny. Kto może dostać zasiłek rodzinny? Jakie są limity i co, jeśli zostaną przekroczone? Jak udokumentować dochody? Ile można otrzymać tego zasiłku? Wyjaśniamy w artykule!

4 lipca 2023

Prawo gospodarcze

Wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej - jak to zrobić?

Po spłacie kredytu czy pożyczki powinno nastąpić wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej. Wymaga to jednak kilku formalności, uzyskania zgody banku (wierzyciela), wypełnienia formularza i uiszczenia opłaty. Wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić.

19 czerwca 2023

Ochrona danych

Monitoring pracowników - jakie formalności, żeby zamontować kamery w firmie?

Pracodawca ma prawo prowadzić monitoring pracowników w firmie. Jednakże, pracodawca zobowiązany jest to przestrzegania zapisów Kodeksu pracy, który definiuje w jaki sposób można wprowadzać monitoring w firmie. Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

24 kwietnia 2023

Windykacja

Zajęcie wynagrodzenia z umowy zlecenia przez komornika

Sporo osób pracuje na umowach cywilnoprawnych. Jeśli mają długi, może mieć miejsce zajęcie wynagrodzenia z umowy zlecenia przez komornika. Dotyczy ono 100% wynagrodzenia. Można jednak zmniejszyć to zajęcie o połowę. Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

29 marca 2023

Prawo gospodarcze

Urlop dla poratowania zdrowia - kto i kiedy może z niego skorzystać?

Roczny urlop dla poratowania zdrowia mogą wykorzystać nauczyciele, którzy spełniają kilka warunków. Jeśli złożą wniosek poparty orzeczeniem lekarskim, dyrektor szkoły musi im takiego urlopu udzielić. Czy w okresie urlopu otrzymują wynagrodzenie? Sprawdź!

7 lutego 2023

Ochrona danych

Zgubienie dowodu osobistego - gdzie i jak zgłosić?

Zgubienie dowodu osobistego i innych dokumentów należy jak najszybciej zgłosić. Należy je również zastrzec, pozwoli to uniknąć problemów na wypadek, gdyby trafiły one do oszustów. Gdzie i jak zastrzec dokumenty? Czy wystarczy wizyta na Policji? Sprawdź!

12 września 2022

Prawa konsumenta

Stwierdzenie nabycia spadku u notariusza - szybsze niż w sądzie

Przeprowadzenie sprawy spadkowej nie jest obowiązkowe, jednak prędzej czy później trzeba się tym tematem zająć. Warto zrobić to możliwie szybko. Nie ma obowiązku kierowania sprawy do sądu, możliwe jest stwierdzenie nabycia spadku u notariusza.

12 września 2022

Prawo gospodarcze

Zadatek a zaliczka - jakie są różnice i co lepiej zabezpiecza?

Zadatek a zaliczka - jakie są różnice, co jest bardziej korzystne? Co przepada, a co trzeba zwrócić? Co lepiej zabezpiecza wykonanie umowy? Wyjaśniamy w danym artykule, czym się różnią zaliczka i zadatek i kiedy warto je stosować.

3 września 2022

Prawo gospodarcze

Bezrobocie - jakie warunki, żeby się zarejestrować w urzędzie pracy?

Osoby bezrobotne mogą zarejestrować się w urzędzie pracy, co gwarantuje prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie natomiast należy spełnić warunki żeby trafić na bezrobocie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

11 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów