Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Jak przebiega amortyzacja nieruchomości? Warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inwestycję w nieruchomości, które później mają służyć w prowadzonej działalności gospodarczej. Posiadaną nieruchomość, jako środek trwały można zamortyzować. Jak przebiega amortyzacja nieruchomości? Przeczytaj

5 maja 2022

Prawa autorskie

Autorskie prawa majątkowe - jak nimi dysponować?

Autorskie prawa majątkowe objęte są dwoma rodzajami klauzul umownych: przeniesieniem autorskich praw majątkowych lub udzieleniem licencji na korzystanie z określonych praw majątkowych. Dowiedz się, w jaki sposób można dysponować prawami autorskimi.

30 sierpnia 2021

Prawo gospodarcze

Układ w upadłości – umowa z nadzorcą układu

Każde przedsiębiorstwo działające na rynku narażone jest na ryzyko niewypłacalności. Kiedy przedsiębiorca powinien ogłosić upadłość firmy? Czy w momencie poprawy kondycji finansowej firmy można zawrzeć układ z wierzycielami? Czym jest układ w upadłości?

7 kwietnia 2021

Windykacja

Transgraniczne odzyskiwanie małych długów - na czym polega?

Czym jest transgraniczne odzyskiwanie małych długów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy z europejskiego postępowania w sprawie odzyskiwania długów o małej wartości można skorzystać w sprawie, która posiada element transgraniczny!

20 kwietnia 2020

Prawo spółek

Uchylenie uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – kto i jak może to zrobić?

Jeżeli uchwała udziałowców spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest sprzeczna z umową podmiotu lub dobrymi obyczajami i jednocześnie godzi w interesy spółki to możliwe jest złożenie pozwu o uchylenie uchwały wspólników spółki. Dowiedz się więcej!

29 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym - w jakich przypadkach?

Czy wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym jest możliwe? Okazuje się, że tak. Takie działanie często jest wręcz niezbędne dla prawidłowego przebiegu sprawy. Dowiedz się, kiedy wyłączenie sędziego jest obligatoryjne, a kiedy można złożyć o to wniosek.

25 czerwca 2022

Windykacja

Przestępstwa dłużników popełniane na szkodę wierzycieli

Nierzadko przedsiębiorcy stają się wierzycielami swoich kontrahentów. Co może zrobić wierzyciel aby uzyskać swoje roszczenie? Czym są przestępstwa dłużników i jaka kara za nie grozi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 lutego 2022

Ubezpieczenie ZUS

Kontrola przez ZUS - prawa i obowiązki płatnika w trakcie kontroli

Kontrola przez ZUS u płatnika składek ma na celu weryfikację poprawności i terminowości odprowadzanych składek. Jakie uprawnienia mają inspektorzy ZUS oraz płatnicy składek w trakcie kontroli? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 kwietnia 2022

Prawa autorskie

Prawa autorskie doktorantów i studentów do prac tworzonych w czasie studiów

Jakie wyróżniamy rodzaje praw autorskich w Polsce? Czy uczelnia ma jakieś prawa do prac utworzonych przez studentów i doktorantów w czasie trwania studiów? Przeczytaj i sprawdź jakie prawa autorskie przysługują studentom i doktorantom!

7 maja 2022

Prawo gospodarcze

Stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Podstawy do stwierdzenia nieważności uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są regulowane przepisami Kodeksu spółek handlowych. Kto może wystąpić z roszczeniem o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników? Przeczytaj i sprawdź!

1 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów