0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ewidencje księgowe

Ewidencjonowanie leasingu - wszystko co powinieneś wiedzieć

Umowy leasingu należą do bardzo popularnych źródeł finansowania majątku zarówno w mniejszych, jak i bardzo dużych podmiotach. Czym dokładnie jest leasing oraz jak powinno przebiegać prawidłowe ewidencjonowanie leasingu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

1 grudnia 2021

Podatek VAT

Opłata recyklingowa – rozliczenie podatkowe

Opłata recyklingowa jest w całości opłacana przez konsumenta, i stanowi dochód budżetu państwa. Opłata za jedno opakowanie z tworzywa sztucznego jest ustalona poprzez rozporządzenie Ministra Środowiska i nie może przekraczać 1 zł. Dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Jak wygląda przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę z o.o.?

Zaletą prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest możliwość poszerzenia grona wspólników czy też podwyższenia kapitału zakładowego. Przeczytaj, jak wygląda przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę z o.o.!

1 listopada 2020

Podatki dochodowe

Loteria promocyjna - jak zorganizować zgodnie z przepisami!

Zorganizowanie loterii promocyjnej wiąże się między innymi ze złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na jej urządzenie czy sporządzeniem regulaminu loterii. Dowiedz się czytając artykuł, czy loteria promocyjna objęta jest podatkiem od gier hazardowych!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Opodatkowanie dotacji czyli jak ją prawidłowo rozliczyć?

Dotacje są coraz częstszym źródłem finansowania działalności wykorzystywanym przez przedsiębiorców ogólnie lub na konkretne przedsięwzięcia. Jak rozliczyć otrzymane dotacje na gruncie PIT i CIT? Kiedy konieczne jest opodatkowanie dotacji? Sprawdź!

24 lutego 2021

Podatek VAT

Opodatkowanie usług budowlanych świadczonych dla nievatowców - zasady

Przedsiębiorcy świadczący usługi budowlane dokonują ich opodatkowania w ramach procedury odwrotnego obciążenia. Procedura ta ma głównie zastosowanie dla podatników VAT czynnych. Jak wygląda opodatkowanie usług budowlanych świadczonych dla nievatowców?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Prokura dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność

Prokura dla przedsiębiorcy jest rodzajem pełnomocnictwa i musi zostać udzielona na piśmie. Prokurentem może zostać osoba fizyczna, nie będąca członkiem rady nadzorczej ani komisji rewizyjnej spółki z o.o. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Ochrona danych

Jak Kodeks cywilny reguluje prawo do prywatności a nagrywanie?

Często w celach bezpieczeństwa bądź zabezpieczeniu swojego interesu, montuje się w różnych miejscach monitoring. Co na ten temat mówi prawo do prywatności? Czy można to traktować jako naruszenie naszego dobra? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

27 listopada 2021

Podatki dochodowe

Ulga mieszkaniowa - sprzedaż mieszkania możliwa bez podatku

Dzięki uldze mieszkaniowej możliwe jest uniknięcie opodatkowania dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości. Przy czym nie w każdej sytuacji możliwe jest jej zastosowanie. Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić, aby przysługiwała ulga mieszkaniowa!

27 stycznia 2022

Księgowość firm

Refakturowanie nietypowych, trudnych w interpretacji produktów i usług

Refakturowanie jest czynnością sprawiającą wiele problemów przedsiębiorcom oraz księgowym. Szczególne wątpliwości może budzić refakturowanie alkoholu, paliwa lub niektórych usług. Przeczytaj i sprawdź jakie są warunki zastosowania refaktury!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów