0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Podatek od środków transportowych w księdze rachunkowej - jak ująć?

Zastanawiasz się jak ująć podatek od środków transportowych w księdze rachunkowej? Sprawdź, co jest przedmiotem opodatkowania tego podatku, kogo dotyczy, według jakich stawek podatku należy go rozliczać oraz na jakich kontach ująć w księgach!

19 czerwca 2019

Podatek VAT

Najem lokalu należącego do majątku wspólnego - jak rozliczyć?

Zdarza się, że w celach inwestycyjnych małżeństwa przeznaczają wspólnie zgromadzone środki na zakup nieruchomości, która stanowić będzie ich wspólność majątkową. Dowiedz się, w jaki sposób rozliczyć najem lokalu należącego do majątku wspólnego!

17 stycznia 2022

Wzory pism

Protokół o nieściągalności wierzytelności - wzór z omówieniem

Podatnicy mają możliwość zaliczenia nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodu na dwa sposoby. Jednym ze sposobów jest zastosowanie protokołu o nieściągalności. Dowiedz się, jak należy sporządzić protokół o nieściągalności wierzytelności!

25 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Czy warto zrzeszać się w konsorcjum?

Jednym ze sposobów współdziałania przedsiębiorców, którzy dążą do z góry określonego celu lub realizacji określonego przedsięwzięcia, jest założenie konsorcjum. Czym jest konsorcjum? Czy konsorcjum może zatrudniać pracowników. Dowiedz się.

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Altana na działce – czy to wydatek na własne cele mieszkaniowe?

Z ulgi mieszkaniowej może skorzystać podatnik, który w terminie 2 lat od końca roku podatkowego, w którym sprzeda nieruchomość poniesie inny wydatek na własne cele mieszkaniowe. Czy zatem zakup altany lub domu letniskowego pozwala na skorzystanie z ulgi?

27 kwietnia 2021

Prawo gospodarcze

Rękojmia za wady dzieła - jakie są zasady korzystania z niej przez zamawiającego?

Umowy o dzieło są bardzo często zawierane w obrocie gospodarczym przez przedsiębiorców i konsumentów. Czym charakteryzuje się umowa o dzieło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest rękojmia za wady dzieła i jak zamawiający może z niej korzystać!

3 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Skutki podatkowe połączenia spółek

Połączenie się spółek stanowi złożoną operację, która regulowana jest zasadami wynikającymi z kodeksu spółek handlowych. Dowiedz się, jakie są skutki podatkowe połączenia spółek oraz jak odnoszą się one do zastosowania zwolnienia z podatku VAT!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność przedsiębiorcy a błędna oferta sklepu internetowego

Zdarzają się sytuacje, w których oferta sklepu internetowego zawiera błędną cenę produktu. Jest to wynikiem błędu systemu lub błędu pracownika. Czy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy musi wydać błędnie wyceniony towar kupującemu?

23 października 2020

Prawo gospodarcze

Subsydiarny akt oskarżenia - praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców

Każdy przedsiębiorca narażony jest na szkodę wyrządzoną przez przestępstwo, czy to ze strony wspólnika, kontrahenta czy też osobę zupełnie postronną. Co zrobić, gdy organy odmawiają wszczęcia postępowania? Czym jest subsydiarny akt oskarżenia? Sprawdź!

18 sierpnia 2020

Prawo gospodarcze

Wygrana w sprawie - czy adwokat może o niej zapewnić?

Prowadzenie działalności gospodarczej niesie za sobą ryzyko udziału w procesach sądowych bądź postępowaniach administracyjnych. Przedsiębiorca korzysta wtedy z usług adwokata lub radcy prawnego. Czy mogą oni zagwarantować, że wygrana w sprawie jest pewna?

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów