Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Typy pełnomocnictw i odpowiedzialność z tym związana

Po udzieleniu odpowiedniego upoważnienia, do podejmowania czynności prawnych można wyznaczyć pełnomocnika. Z artykułu dowiesz się jak udziela się pełnomocnictwa, jakie wyróżnia się typy pełnomocnictw oraz jaka jest odpowiedzialność z nimi związana.

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zasady równego traktowania w zatrudnieniu – kiedy mogą być pominięte?

Zasady równego traktowania w zatrudnieniu określają przepisy Kodeksu pracy. Warto jednak dowiedzieć się, w jakich sytuacjach dozwolone jest kierowanie się konkretnymi cechami pracowników podczas zatrudnienia. Warto o tym przeczytać w naszym artykule.

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Czym jest zastaw rejestrowy i jak zabezpiecza wierzytelności? 

Zastaw rejestrowy to odmiana zastawu zwykłego i jest sposobem na zabezpieczenie wierzytelności. W jaki sposób ustanawiany jest zastaw rejestrowy i co może być jego przedmiotem? Gdzie można złożyć wniosek o wpis zastawu? Dowiedz się z naszego artykułu!

19 lutego 2022

Księgowość firm

Czy odszkodowanie dla byłego pracownika stanowi KUP?

Pracodawca, w związku z rozwiązaniem umowy o pracę, może wypłacić odszkodowanie dla byłego pracownika. Czy zatem wypłata odszkodowania stanowi koszt uzyskania przychodu dla pracodawcy? Ile wynosi wysokość odszkodowania? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

22 stycznia 2021

Ordynacja podatkowa

Wniesienie nieruchomości jako aportu do spółki cywilnej - jak rozliczyć?

Niekiedy jeden ze wspólników może zdecydować się na wniesienie nieruchomości jako aportu do spółki cywilnej. W jakiej formie powinna zostać zawarta umowa o przeniesieniu własności? W jakiej sytuacji wniesienie aportu może zostać zwolnione z podatku VAT?

4 lutego 2022

Księgowość firm

Przekwalifikowanie towaru na środek trwały - o czym należy pamiętać?

Prowadząc działalność gospodarczą może się zdarzyć, że zakupiony przedmiot, który początkowo miał być towarem handlowym nie został sprzedany i jest wykorzystywany w firmie powyżej roku. Czy możliwe jest przekwalifikowanie towaru na środek trwały? Sprawdź!

24 lipca 2019

Podatek VAT

Rabat pośredni - rozliczanie i dokumentowanie

Sprzedawcy często udzielają swoim stałym klientom różnego rodzaju rabatów. Istnieją różne rodzaje rabatów m.in możemy wyróżnić rabat "zwykły" oraz rabat pośredni. Czym jest i jak należy rozliczyć rabat pośredni pośredni względem podatkowym? Sprawdź!

23 lipca 2019

Podatek VAT

Wyjazd służbowy w procedurze VAT marża - czy możliwe?

Procedura VAT marża stosowana między innymi dla usług turystycznych. Jednak w niektórych przypadkach, po spełnieniu określonych warunków może dotyczyć również wyjazdów służbowych. Dowiedz się, jak rozliczany jest wyjazd służbowy w procedurze VAT marża!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Darowizna na formularzu CIT-D - kiedy należy ją wykazać?

Darowizna powoduje określone konsekwencje w deklaracji CIT-8 zarówno u darczyńcy, jak i obdarowanego. Jej przekazanie może spowodować obniżenie podstawy opodatkowania CIT. Dowiedz się, w jaki sposób powinna zostać wykazana darowizna na formularzu CIT-D!

27 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości z rynku pierwotnego a podatek PCC

Nabycie nieruchomości związane jest z pewnymi obowiązkami prawnymi, które musi spełnić nabywca. Jednym z nich jest konieczność uiszczenia podatku. Czy w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym należy opłacić podatek PCC? Sprawdź w artykule!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów