Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku?

Każdy przedsiębiorca posiada zobowiązania podatkowe wobec urzędu. Jeśli przekraczają one jego możliwości finansowe może zdarzyć się, że powstaną po jego stronie zaległości podatkowe. Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku? Odpowiadamy

20 lipca 2022

Ewidencje księgowe

Działalność usługowa w księgach rachunkowych

Przedsiębiorstwo usługowe zobowiązane do prowadzenia pełnych ksiąg ma obowiązek rzetelnego ewidencjonowania zdarzeń, które umożliwiają ocenę sytuacji majątkowo-finansowej. Sprawdź, jak powinna być rozliczana działalność usługowa w księgach rachunkowych!

4 lipca 2022

Podatek VAT

Czy i od kiedy e-fakturowanie jest obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Ustrukturyzowany charakter e-Faktur w znacznym stopniu ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz usprawni proces księgowania faktur poprzez redukcję pomyłek przy ręcznym wprowadzaniu faktur. Czy e-fakturowanie będzie obowiązkowe?

23 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej a podatek dochodowy

Wspólnicy spółki komandytowej decydują się ją opuścić z różnych względów, najczęściej należą do nich przyczyny ekonomiczne. Jakie konsekwencje niesie wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej? Jak to rozliczyć na gruncie podatku dochodowego?

14 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Wydatki na szkolenie pracowników w księgach rachunkowych

Pracodawcy, chcąc utrzymać wykwalifikowaną kadrę, powinni liczyć się z koniecznością ponoszenia wydatków na szkolenia pracowników. W jaki sposób ująć wydatki na szkolenie pracowników w księgach rachunkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Zwrot dotacji unijnych - jak wygląda rozliczenie zwrotu środków?

Dotacja unijna jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców, jako bezzwrotna forma pomocy finansowej przy prowadzeniu działalności gospodarczej. W niektórych przypadkach może się okazać że, konieczny jest zwrot dotacji unijnych. Wyjaśniamy kiedy!

17 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Moment poniesienia kosztu podatkowego - koszty bezpośrednie

Moment poniesienia kosztu podatkowego jest zależny od rodzaju wydatku i jego związku z przychodem. W związku z różnym stopniem powiązania przychodu z kosztem wyróżnia się koszty bezpośrednie oraz koszty pośrednie. Wyjaśniamy, czym różnią się te rodzaje

7 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Obciążenie kontrahenta kosztami wyżywienia – jak udokumentować?

Dobre stosunki z kontrahentami wypływają na zachowanie dobrej pozycji firmy. Czy wiesz, jak powinno zostać udokumentowane obciążenie kontrahenta kosztami wyżywienia jakie przedsiębiorca ponosi w związku z podróżą służbową? Dowiedz się więcej!

3 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Wezwanie do zapłaty jako pierwszy krok windykacji

Odzyskanie należności od kontrahentów bywa problematyczne. Brak terminowych płatności może powodować problemy z płynnością finansową. Warto w przypadku braku zapłaty wysłać wezwanie do zapłaty. Sprawdź, co zrobić aby było skuteczne i odzyskać długi!

15 lipca 2022

Podatek VAT

Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej po terminie

Co do zasady fakturę należy wystawić do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Czy wystawienie faktury po terminie wyłącza bądź ogranicza prawo do odliczenia podatku VAT z tej faktury?

6 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów