Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawa i obowiązki

Obowiązek dekretacji dokumentów księgowych w pełnej księgowości

Główną z czynności, jakie biuro rachunkowe wykonuje dla klienta jest rozliczenie danego okresu. Aby to było jednak możliwe należy zaksięgować w ewidencjach dowody księgowe. Czy wiesz, kiedy występuje obowiązek dekretacji dokumentów księgowych? Sprawdź!

5 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Czynsz opłacony gotówką a limit płatności gotówkowych

Pomiędzy przedsiębiorcami obowiązuje limit płatności gotówkowych. Po przekroczeniu limitu, płatności należy dokonać na rachunek bankowy bowiem w innym przypadku wydatek nie będzie stanowić kosztu. Sprawdź, czy czynsz opłacony gotówką może stanowić koszt!

27 października 2022

Samochód w firmie

Ulepszenie samochodu osobowego w leasingu operacyjnym a wykup

Przedsiębiorca posiadający pojazd w leasingu operacyjnym może ponosić na jego rzecz różnego rodzaju nakłady finansowe. Czy ponoszone wydatki stanowią ulepszenie samochodu osobowego w leasingu operacyjnym? Odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

1 sierpnia 2022

Ewidencje księgowe

Czy zakup sejfu stanowi koszt podatkowy w działalności?

Co do zasady za koszty uzyskania przychodu uznaje się wydatki, które zostały poniesione w związku z uzyskaniem przychodu. Czy przedsiębiorca może zatem ująć w kosztach firmowych zakup sejfu? Sprawdź, jakie w tym zakresie pojawiają się interpretacje!

28 lipca 2022

Podatki dochodowe

Wydatki na ubezpieczenie pracowników i zleceniobiorców w kosztach podatkowych

Jednym z benefitów pracowniczych jakie oferują pracodawcy jest pokrycie kosztów na ubezpieczenie zdrowotne zatrudnionych osób. Czy wydatki na ubezpieczenie pracowników i zleceniobiorców mogą zostać rozliczone przez pracodawców w kosztach? Przeczytaj!

25 lipca 2022

Podatek VAT

Sprzedaż aplikacji mobilnych - rozliczenie na gruncie VAT

Aplikacje mobilne są częstym przedmiotem sprzedaży przez przedsiębiorców prowadzących działalność w branży IT. Sprzedaż aplikacji mobilnych musi zostać w odpowiedni sposób opodatkowana podatkiem od towarów i usług. Jak to rozliczyć? Przeczytaj

22 lipca 2022

Środki trwałe

Zaliczka w walucie obcej na zakup środka trwałego

W niektórych przypadkach wpłacona zaliczka na poczet środka trwałego może być kosztem uzyskania przychodu. Zaliczka w walucie obcej natomiast musi zostać przeliczona według odpowiedniego kursu. Sprawdź, jaki kurs zastosować do przeliczenia zaliczki!

22 lipca 2022

Podatek VAT

Mechanizm podzielonej płatności - jak zapłacić za fakturę?

Stosowanie obowiązkowego split payment stało się obowiązkowe dla czynności wymienionych w załączniku 15. do ustawy o VAT w odniesieniu do transakcji powyżej 15 tys. zł. brutto. Dowiedz się, jak zapłacić za fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności!

22 lipca 2022

Księgowość firm

Zakupy służbowe opłacone przez pracownika - jak rozliczyć?

Pracownicy w przedsiębiorstwach nie rzadko dokonują zakup na rzecz firmy. Zdarzają się sytuacje, że pracownik zapłaci za zakup z własnych środków pieniężnych. Jak należy rozliczać zakupy służbowe opłacone przez pracownika? Przeczytaj artykuł!

22 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku?

Każdy przedsiębiorca posiada zobowiązania podatkowe wobec urzędu. Jeśli przekraczają one jego możliwości finansowe może zdarzyć się, że powstaną po jego stronie zaległości podatkowe. Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku? Odpowiadamy

20 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów