0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy a PCC

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy w ramach umowy występuję między dotychczasowym właścicielem a użytkownikiem, który w określony terminie jest zobowiązany zwrócić daną rzecz. Czy zgodnie z kodeksem cywilnym taka czynność powinna zostać opodatkowania?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Wystawienie faktury zaliczkowej po otrzymaniu zaliczki na WDT

Klient po wpłaceni zaliczki na WDT, często żąda wystawienia faktury zaliczkowej. Czy przy wewnątrzwspólnotowej transakcji dostawy towarów wystawienie faktury zaliczkowej jest prawidłowe? Sprawdź, jak postąpić w przypadku zaliczki na WDT!

10 września 2021

Podatek VAT

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku w praktyce II

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku może okazać się kłopotliwe w sytuacji gdy jedna ze stron rozwiąże umowę. Sprawdź w artykule, jakie skutki odstąpienia od umowy (w przypadku zatrzymania zadatku u sprzedawcy) rodzą się od tychże płatności na gruncie VAT?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Stawka 0% VAT w eksporcie towarów przy długim procesie produkcji

W eksporcie towarów może być zastosowana stawka 0% VAT. Jednak, czy w przypadku otrzymania zaliczki na poczet przyszłej dostawy towaru, mimo długiego cyklu produkcyjnego wciąż możliwe jest skorzystanie z tej stawki opodatkowania? Wyjaśniamy!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Powrót do zwolnienia z VAT - przypadki sytuacyjne

Powrót do zwolnienia z VAT jest możliwy w przypadku spełnienia warunków określonych w ustawie o VAT. Dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić oraz co dzieje się w przypadku spóźnionego zgłoszenia rejestracyjnego VAT. Wyjaśniamy na przykładach!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku w praktyce - część I

Czy funkcjonowanie zaliczki i zadatku zawsze wygląda tak samo zarówno na gruncie podatku dochodowego jak i podatku VAT? Jaki wpływ na fakturę zaliczkową z lat ubiegłych ma faktura korygująca w przypadku gdy minął już termin przedawnienia VAT? Sprawdź!

17 maja 2021

Podatek VAT

Rejestracja do celów VAT wstecz - czy jest możliwa?

Rozpocząłeś działalność gospodarczą i zapomniałeś przed dokonaniem pierwszej czynności opodatkowanej podatkiem VAT złożyć formularz VAT-R i dokonać rejestracji? Artykuł podpowie Ci kiedy rejestracja do celów VAT wstecz jest możliwa i jak jej dokonać.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Nowa Ordynacja podatkowa, czyli jakie zmiany szykują się w 2019 r. - część I

W 2019 r. zostaną wprowadzone zmiany w zakresie Ordynacji podatkowej, które mają dotyczyć m.in. przywrócenia terminów podatkowych, zastosowań podatników do interpretacji czy odsetek za zwłokę. Dowiedz się, jakie zmiany przyniesie nowa Ordynacja podatkowa!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym

Opodatkowanie działalności gospodarczej podatkiem liniowym z tytułu osiągania znacznych dochodów jest bardzo korzystne podatkowo. Jednak istnieją sytuacje, w których następuje utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym. Sprawdź!

23 października 2020

Środki trwałe

Kontynuacja amortyzacji - przypadki szczególne cz. 2

Przedsiębiorcy, którzy odwieszają swoją działalność, przekazując środki trwałe małżonkom czy przenosząc majątek z firmy do firmy zastanawiają się, jak wygląda kontynuacja amortyzacji w Księdze Przychodów i Rozchodów. Odpowiedź na te pytania w artykule!

27 września 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów