Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w praktyce - część 2

Dostawa towarów może zostać błędnie uznana przez podatników za usługi na ruchomym majątku rzeczowym. Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie tego rodzaju usług m. in. na przykładzie wytwarzania wyrobu gotowego z materiału powierzonego przez kontrahenta!

17 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Usługi na rzeczowym majątku ruchomym a WDT

Przedsiębiorcy mają wątpliwości co do opodatkowania świadczenia usługi na rzeczowym majątku ruchomym powierzonym przez zagranicznego kontrahenta. Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie podatkiem VAT takiej usługi oraz jaką stawkę należy zastosować!

11 października 2020

Ordynacja podatkowa

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w praktyce - część 1

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym w zależności od charakteru mogą być traktowane jako usługa bądź dostawa towarów. Sprawdź na przykładach, kiedy następuje moment opodatkowania i rozliczenia podatku VAT w usługach świadczonych na ruchomym majątku!

14 września 2021

Transakcje zagraniczne

Usługi na rzeczowym majątku ruchomym kontrahenta zagranicznego

Przedsiębiorcy coraz częściej wykonują usługi dla zagranicznych odbiorców, co wiąże się z trudnościami co do ich opodatkowania. Sprawdź, jak opodatkować usługi na rzeczowym majątku ruchomym kontrahenta zagranicznego dla firm oraz klientów prywatnych!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Utrwalona praktyka interpretacyjna - na czym polega?

Od 2017 roku wprowadzona została tzw. utrwalona praktyka interpretacyjna umożliwiająca podatnikom powoływanie się na dominujące stanowisko w interpretacjach indywidualnych. Sprawdź, jakie obowiązują zasady składania wniosków o wydanie interpretacji!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Skonto w praktyce gospodarczej - część 2

Skonto w teorii wydaje się być łatwym rabatem w zastosowaniu, w niektórych sytuacjach jednak ścieżka postępowania nie zawsze jest dla nas jasna. Masz wątpliwości? Sprawdź jaka kwota jest podstawą do obliczenia skonta oraz kiedy wystawiamy korektę.

17 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Skonto w praktyce gospodarczej – część 1

Polscy przedsiębiorcy dokonując transakcji z zagranicznymi podatnikami mają możliwość skorzystania ze skonta - rabatu za wcześniejszą zapłatę za fakturę zakupu. Sprawdź, jak prawidłowo wykazać skonto w deklaracji VAT, rejestrach VAT oraz pliku JPK_VAT!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Darowizna przekazana w ratach - część 2

Jak darowizna przekazana w ratach powinna zostać prawidłowo opodatkowana przez podatnika? Dowiedz się, czy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania, gdy raty zaciągniętego kredytu opłacane są przez inną osobę w formie darowizny!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Darowizna przekazana w ratach - część 1

Przekazanie darowizny wiąże się z wątpliwościami dotyczącymi jej opodatkowania, Sposób ten różni się w zależności od charakteru operacji. Sprawdź, jak w zależności od momentu zawiązania umowy, darowizna przekazana w ratach powinna zostać opodatkowana!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Zmiany w VAT w 2019 r. - część 2

W roku 2019 weszły w życie zmiany w ustawach podatkowych, min. w ustawie o podatku od towarów i usług. Zmiany dotyczą m. in. wprowadzenia pliku JPK_VDEK, zwolnienia podmiotowego z VAT czy opodatkowania bonów. Sprawdź jakie zmiany w VAT wprowadzono!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów