Ostatnie artykuły autora:
Sprzedaż środka trwałego przed upływem roku - konsekwencje podatkowe
Środki trwałe to składniki majątku użytkowane w działalności gospodarczej w okresie dłuższym niż rok. Bywa tak, że podatnik zmuszony jest do zbycia środka trwałego. Czy sprzedaż środka trwałego przed upływem roku wywoła skutki podatkowe? Sprawdź!
10 sierpnia 2020
Odszkodowanie od dewelopera - czy podlega zwolnieniu z PIT?
Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowaniu podlega szeroki zakres przychodów. Jednak w niektórych przypadkach ustawodawca wskazuje zwolnienie z podatku. Dowiedz się, czy odszkodowanie od dewelopera podlega zwolnieniu z PIT!
9 maja 2022
Kursy online - jak rozliczyć ich sprzedaż?
Kursy online cieszą się coraz większą popularnością. Na czym polega ich fenomen? Czym są kursy online w świetle prawa podatkowego oraz jak ustalić koszty uzyskania przychodu? Dowiedz się, jak należy rozliczyć sprzedaż kursów online przez internet!
26 lipca 2021
Umowy pomiędzy wspólnikiem a spółką cywilną - jak należy je rozliczyć?
Jak należy rozliczyć umowy pomiędzy wspólnikiem a spółką cywilną? Jakie konsekwencje podatkowe wywoła zawieranie umów między wspólnikiem a spółką cywilną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego o zawieraniu umów między wspólnikiem a spółką cywilną.
25 czerwca 2022
Blokada rachunku bankowego przedsiębiorcy przez urząd skarbowy
Możliwość wykorzystania przez przedsiębiorcę działalności banków do celów mających związek z wyłudzeniami skarbowymi uzasadnia dokonanie blokady rachunku przez urząd skarbowy (KAS). Jak zatem wygląda blokada rachunku bankowego przedsiębiorcy?
29 maja 2022
Pełnienie funkcji członka zarządu bez wynagrodzenia to też przychód
W spółce akcyjnej oraz w spółce z o.o. powoływany jest zarząd, w związku z czym może się zdarzyć, że członek zarządu pełni swoją funkcję bez wynagrodzenia. Sprawdź, czy pełnienie funkcji członka zarządu bez wynagrodzenia stanowi nieodpłatne świadczenie!
17 stycznia 2022
Rewolucyjny wyrok NSA - otrzymanie darowizny z poleceniem darczyńcy
Wydawać by się mogło, że precedensowy wyrok NSA sprawi, że każde otrzymanie darowizny z poleceniem darczyńcy stanie się wolne od podatku. Przy głębszej analizie problemu sprawa nie jest już taka oczywista. Kiedy darowizna nie podlega opodatkowaniu?
28 czerwca 2022
Zwrot podatku VAT - jak odzyskać podatek VAT zapłacony za granicą?
Każdy przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT i dokonuje zakupu towarów i usług w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej może ubiegać się o zwrot podatku VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak odzyskać podatek pobrany za granicą!
23 października 2020
Metodyka należytej staranności w VAT - opracowany katalog
Metodyka należytej staranności w VAT jest zbiorem przesłanek oraz wskazówek, których przestrzeganie zwiększa możliwość posiadania prawa do odliczenia podatku od towarów i usług Sprawdź, co zawiera katalog przesłanek dochowania należytej staranności!
23 października 2020
Sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę - podatkowe skutki
Co do zasady sprzedaż towaru następuje za cenę odpowiadającą jego wartości. Jednak występują sytuacje, kiedy towar sprzedawany jest za cenę symboliczną. Jak uzasadnić sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę i jakie są tego konsekwencje? Sprawdź!
17 stycznia 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Wynagrodzenie chorobowe 2025 - jak obliczyć?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów