Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Rozbieżności między ogłoszeniem o zamówienie publiczne a SIWZ - możliwe?

Informacje zawarte w treści ogłoszenia o zamówienie publiczne nie powinny wykluczać się nawzajem z tymi, które znajdują się w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Czy mogą wystąpić rozbieżności między ogłoszeniem o zamówienie publiczne a SIWZ?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Wspólny kredyt po rozwodzie - odpowiedzialność za długi małżonków

W momencie rozwodu małżonków dochodzi do powstania rozdzielności majątkowej. Co dzieje się ze zobowiązaniami zaciągniętymi w trakcie trwania małżeństwa? Czy małżonkowie odpowiadają za nie wspólnie? Kto spłaca wspólny kredyt po rozwodzie? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Pomysł na biznes

Start-up - czyli dotacje na własny biznes

Przedsiębiorco, jeśli uważasz, że Twój model biznesowy jest innowacyjny i ma dużą szansę powodzenia na rynku, możesz starać się o dofinansowanie. Sprawdź jak funkcjonuje start-up oraz w jaki sposób możesz go rozwijać przy pomocy środków zewnętrznych!

17 stycznia 2022

Prawa autorskie

Niekonwencjonalne znaki towarowe - co je wyróżnia?

Znak towarowy to oznaczenie, które odróżnia towary jednego przedsiębiorcy od towarów drugiego przedsiębiorcy. Czym różnią się niekonwencjonalne znaki towarowe od konwencjonalnych znaków? Dowiedz się, w jaki sposób można je zarejestrować!

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Przekształcenie spółki cywilnej a jednoosobowa działalność gospodarcza

Czy w sytuacji, gdy spółkę cywilną tworzyło dwóch wspólników i jeden z nich zdecydował się odejść, drugi może kontynuować działalność? Czy możliwe jest przekształcenie spółki cywilnej w jednoosobową działalność gospodarczą? Dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki - jakie są konsekwencje?

Nie każda osoba ma możliwość zaciągnięcia zobowiązania w postaci kredytu lub pożyczki. Spowodowane jest to koniecznością przejścia określonych procedur. Zdarzają się przypadki wyłudzeń kredytów i pożyczek. Jakie konsekwencje powoduje wyłudzenie kredytu?

12 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych a odpowiedzialność urzędnika

Każdy pracownik ponosi w większym lub mniejszym stopniu odpowiedzialność za swoje czyny. Nie inaczej jest w przypadku urzędników państwowych. Sprawdź czy są oni odpowiedzialni za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz co za to grozi!

1 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Deklaracja wekslowa – czym jest i jak ją stosować?

W obrocie gospodarczym między przedsiębiorcami bardzo często jako formę zabezpieczenia należności stosuje się weksel in blanco. Czy deklaracja wekslowa jest podstawą wystawienia weksla? Kiedy i w jakiej formie się ją stosuje? Odpowiedzi w artykule!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

List intencyjny – konsekwencje prawne podpisania

List intencyjny to wstępna deklaracja zamiarów dotyczących zawarcia umowy w przyszłości. Jakie skutki prawne niesie za sobą podpisanie listu intencyjnego? Czy naruszenie postanowień listu może pociągnąć stronę do odpowiedzialności? Dowiedz się z artykułu!

7 maja 2022

Prawo gospodarcze

Zamówienia publiczne i ich tryby postępowań

Instytucja publiczna chcąc dokonać zamówienia publiczne, musi przygotować ogłoszenie o takie zamówienie. Co powinno zawierać takie ogłoszenie? Jakie wyróżnia się tryby postępowań w zamówieniach publicznych? Więcej na ten temat znajdziesz w artykule!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów