0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Międzynarodowe prawo jazdy dla przedsiębiorcy - jak je zdobyć?

Na terenie Unii Europejskiej możemy podróżować samochodem legalnie, posiadając jedynie nasze polskie, oryginalne prawo jazdy. Co jednak w przypadku krajów poza Unią? Jak otrzymać międzynarodowe prawo jazdy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

11 czerwca 2024

Prawo pracy

Na czym polega przejście zakładu pracy na innego pracodawcę?

W kodeksie pracy uregulowano przejście zakładu pracy na innego pracodawcę. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji? Jakie obowiązki się z tym wiążą? Co oznacza to dla pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

10 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Naliczanie kary umownej – kiedy prawo ustaje?

Kara umowna jest jednym z najlepszych i najefektywniejszych narzędzi motywacyjnych dłużnika. Dlaczego? Z czym związane jest naliczanie kary umownej? Jak wygląda naliczanie jej w przypadku powstania szkody? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

6 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Tajemnica skarbowa a kontrola podatkowa - co grozi za jej ujawienie?

W trakcie kontroli podatkowej, urzędnicy skarbowi są w stanie uzyskać wrażliwe dane o podmiocie. Dlatego ważne jest, aby organ i osoby odpowiadające za przeprowadzenie kontroli nie ujawniły pozyskanych informacji. Przeczytaj czym jest tajemnica skarbowa!

5 czerwca 2024

Prawo spółek

Niemożność osiągnięcia celu spółki z o.o. jako przyczyna jej rozwiązania

Zamierzenia biznesowe spółki z o.o. są określone w statusie spółki. Niemożność osiągnięcia celu spółki może być powodem jej rozwiązania. Sąd ma prawo wykreślić spółkę z KRS, w przypadku, gdy wspólnicy nie będą realizowali założeń. Przeczytaj o tym!

4 czerwca 2024

Prawa konsumenta

Granice reklamy – kiedy zaczyna wprowadzać w błąd?

Prawo wskazuje, że reklama musi być uczciwa, ale zawsze będzie subiektywna. Kiedy pozytywne cechy nie są uwypuklone, ciężko by reklama spełniała swą rolę. Siłą rzeczy rzeczywistość jest delikatnie koloryzowana, jakie są jednak granice reklamy? Przeczytaj!

31 maja 2024

Prawa autorskie

Umowa na wykorzystanie logo – wzór wraz z opisem

Logo zawsze stanowi własność przedsiębiorcy. W większości przypadków konieczna jest licencja na korzystanie ze znaku. Istnieją jednak przypadki, kiedy nie jest wymagana zgoda w tym zakresie. Przeczytaj, co powinna zawierać umowa na wykorzystanie logo!

28 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Pracownica w ciąży – ochrona stosunku pracy

Pracownica w ciąży posiada szczególne prawa bowiem stosunek pracy jest w tej sytuacji chroniony. Kiedy ochrona zostaje ograniczona? Co w sytuacji kiedy umowa zawarta jest na czas określony? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat ochrony stosunku pracy!

28 maja 2024

Prawo gospodarcze

Nieruchomość zabudowana na cele mieszkaniowe a przekształcenie użytkowania wieczystego

Użytkownicy wieczyści, jeśli spełniali warunki określone przez ustawę, nabywali prawo do własności nieruchomości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czy tylko nieruchomość zabudowana na cele mieszkaniowe może stać się własnością prywatną!

23 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Ulga mieszkaniowa a budowa wspólnego domu na działce małżonka

Planując sprzedaż nieruchomości oraz zakup nowej, warto wiedzieć, jak wyliczana jest ulga mieszkaniowa. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się, jak wygląda budowa wspólnego domu na działce małżonka w kontekście ulgi mieszkaniowej!

22 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów