0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Praca na emeryturze – jakie ulgi czekają emeryta, który dorabia na emeryturze?

Bardzo częstym przypadkiem spotykanym w Polsce jest fakt, że emeryci dorabiają sobie będąc już na emeryturze. Jakie korzyści niesie praca na emeryturze? W jaki sposób emeryt może łączyć świadczenie emerytalne z pracą? Sprawdź w artykule!

9 marca 2023

Prawo pracy

Składki na PFRON – kto musi je opłacać oraz jak obliczyć wielkość składek?

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest to fundusz, za który zobowiązani są płacić składki przedsiębiorcy spełniający konkretne kryteria. Kto więc płaci PFRON? Ile wynoszą składki na PFRON? Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

8 marca 2023

Prawo pracy

Ochrona kobiety w ciąży zatrudnionej na umowie zlecenie a przepisy

Pracownica, która jest w ciąży ma dodatkowe uprawnienia. Jednym z nich jest ochrona przed zwolnieniem. Jak wygląda to w przypadku zleceniobiorca? Czy ochrona kobiety w ciąży zatrudnionej na umowie zlecenie wynika wprost z przepisów? Sprawdź!

7 marca 2023

Środki trwałe

Nieruchomość otrzymana w spadku a zwolnienie z podatku

Nieruchomość otrzymana w spadku niesie za sobą szereg obowiązków jakie musi spełnić spadkobierca. Bardziej skomplikowany może okazać się proces dziedziczenia, jeżeli więcej osób jest spadkobiercami. O czym trzeba pamiętać otrzymując nieruchomość w spadku?

7 marca 2023

Podatki dochodowe

Czy darowizna między małżonkami jest opodatkowana?

Darowizna jest szczególną formą przekazania dóbr drugiej osobie, przy czym należy mieć na uwadze, że może ona powodować powstanie zobowiązania podatkowego. Czy darowizna między małżonkami podlega opodatkowaniu na gruncie PIT? Odpowiadamy w artykule!

1 marca 2023

Prawo gospodarcze

Warunki założenia banku komercyjnego czyli jak założyć bank?

Każdy bank komercyjny, aby mógł prowadzić swoją statutową działalność musi uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Aby tak się stało powinien on spełniać ściśle określone kryteria. Przeczytaj, jakie są warunki założenia banku komercyjnego!

23 lutego 2023

Prowadzę biuro

Błędy biur rachunkowych - jak się przed nimi uchronić?

Ciągłe zmiany prawne, brak regulacji pracy księgowego, wysokie koszty zatrudnienia, czy dziurawy system podatkowy mogą wpływać na popełniane błędy biur rachunkowych. Sprawdź, kto za nie odpowiada oraz które z nich są popełniane przez biura najczęściej!

17 lutego 2023

Ubezpieczenie ZUS

Pracownica w ciąży – ochrona stosunku pracy

Pracownica w ciąży posiada szczególne prawa bowiem stosunek pracy jest w tej sytuacji chroniony. Kiedy ochrona zostaje ograniczona? Co w sytuacji kiedy umowa zawarta jest na czas określony? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat ochrony stosunku pracy!

15 lutego 2023

Prawo gospodarcze

Jurysdykcja krajowa w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Co do zasady postępowanie restrukturyzacyjne prowadzi sąd właściwy dla siedziby dłużnika. Czy w tym przypadku ma zastosowanie jurysdykcja krajowa? Przedstawiamy, jak ustalić właściwość jurysdykcji krajowej w postępowaniu restrukturyzacyjnym!

3 lutego 2023

Prowadzę biuro

Rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym - darmowy wzór do pobrania

Biuro rachunkowe lub też klient biura rachunkowego może złożyć pismo o rozwiązanie umowy na świadczenie usług księgowych. Przeczytaj w artykule, jak wygląda rozwiązanie umowy z biurem rachunkowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF bądź DOCX!

3 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów