0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Zakaz umowy wiązanej przy kredycie hipotecznym a praktyki banków

Kredytodawca nie może uzależniać udzielenia kredytu hipotecznego od zawarcia przez kredytobiorcę dodatkowych produktów lub usług finansowych. Dowiedz się z artykułu, czy zakaz umowy wiązanej przy kredycie hipotecznym jest w pełni respektowany przez banki?

29 września 2023

Prawo pracy

Pracujące matki – na jakie przywileje mogą liczyć?

Rodzicom przysługuje szereg świadczeń pieniężnych z tytułu urodzenia i wychowywania dziecka. Na jakie przywileje mogą liczyć pracujące matki? Czy pracująca mama ma prawo do dodatkowego urlopu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 września 2023

Prowadzenie biznesu

Jak zbudować wiarygodność sklepu online?

Kupując w sieci, mamy dostęp do różnorodnych metod płatności oraz sposobów dostawy. Jak zbudować wiarygodność sklepu online? Od czego zacząć i co wziąć pod uwagę przy tworzeniu wiarygodności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 września 2023

Prawa autorskie

Dekompilacja programu komputerowego – kiedy jest legalna?

Dekompilacja programu komputerowego to konwersja kodu maszynowego na kod źródłowy zrozumiały dla człowieka. Zwykle dekompilacja jest działaniem nielegalnym, jednak w pewnych przypadkach może być dozwolona. Sprawdź, kiedy jest możliwa!

28 września 2023

Prawa konsumenta

Najniższa cena w ciągu 30 dni – jak ją prawidłowo prezentować?

Dyrektywa Omnibus nakłada na sprzedawców obowiązek informowania o najniższej cenie produktu, jaka obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni. Ma to chronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami. Jak powinna być prezentowana najniższa cena w ciągu 30 dni?

28 września 2023

Prawo gospodarcze

Niezgodność treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym

Treść księgi wieczystej powinna odpowiadać rzeczywistym stanie prawnym nieruchomości. Co jeśli występuje niezgodność treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym? Jakie zastosowanie ma w tym zakresie rękojmia wiary publicznej? Sprawdź!

27 września 2023

Prawo gospodarcze

Outsourcing IT - czy to pułapka? Jak zawrzeć dobrą umowę?

Outsourcing IT to przeniesienie niektórych lub wszystkich zadań informatycznych do zewnętrznej firmy. Pozwala to na skupienie się na głównym obszarze działalności firmy i tym samym obniżenie kosztów. Co należy o nim wiedzieć? Omawiamy w naszym artykule!

27 września 2023

Prawo pracy

Na czym polega przejście zakładu pracy na innego pracodawcę?

Art. 23.1 Kodeksu pracy reguluje przejście zakładu pracy na innego pracodawcę. Kiedy dochodzi do przejścia zakładu pracy? Jakie obowiązki się z tym wiążą? Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

27 września 2023

Ordynacja podatkowa

Rezygnacja z udziału w czynnościach kontrolnych - wzór oświadczenia

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą zostać poddani kontroli podatkowej z urzędu. Czy w takiej sytuacji możliwa jest rezygnacja z udziału w czynnościach kontrolnych? Pobierz darmowy wzór oświadczenia o rezygnacji z udziału w kontroli!

26 września 2023

Prawo gospodarcze

Koszty zastępstwa procesowego - kto je reguluje i ile wynoszą w 2023 roku?

Zwrot kosztów zastępstwa procesowego to drażliwy temat. Strona przegrywająca nie chce ich ponosić, a wygrywająca uważa, że stawki są zbyt niskie. Ile koszty zastępstwa procesowego wynoszą w 2023 roku? Sprawdziliśmy i omówiliśmy w naszym artykule!

26 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów