0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Dla Pracownika

Kontrola trzeźwości pracowników młodocianych- czy pracodawca może jej dokonać?

Z obowiązków pracownika wynika, że ma on przychodzić do pracy trzeźwy i w jej trakcie nie używać alkoholu. Pracodawca ma prawo kontrolować trzeźwość zatrudnionych. Na czym polega kontrola trzeźwości pracowników młodocianych? Sprawdź!

31 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie pracownika do ZUS-u po terminie – konsekwencje prawne

Decydując się na zatrudnienie mamy świadomość, że pracodawca będzie musiał odprowadzać za nas składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Co jednak, jeśli tego nie zrobi lub gdy prześle zgłoszenie pracownika do ZUS-u po terminie?

22 maja 2024

Prawo pracy

Fałszywy podpis na umowie – co powoduje?

Czy fałszywy podpis na umowie rodzi odpowiedzialność karną podpisującego się cudzym imieniem i nazwiskiem oraz skutkuje nieważnością takiego zobowiązania od samego początku? Przeczytaj nasz artykuł o dowiedz się więcej na ten temat!

21 maja 2024

Prawo pracy

Odwołanie powołanego pracownika

Powołanie jest jedną z form powstania stosunku pracy. Zakończenie stosunku pracy powstałego w przypadku powołania odbywa się na zupełnie innych zasadach. Przeczytaj i sprawdź jak wygląda odwołanie powołanego pracownika i na jakich zasadach się odbywa!

20 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Pakiety medyczne dla pracowników – PIT i ZUS w zależności od tego, kto finansuje świadczenie

Mimo, że składki zdrowotne są obowiązkowe dla wszystkich zatrudnionych, korzystanie z publicznego systemu opieki zdrowotnej jest uciążliwe. Dlatego też, wielu pracodawców zapewnia pakiety medyczne dla pracowników. Czy stanowią one przychód? Sprawdź!

16 maja 2024

Prawo gospodarcze

Podejrzany, oskarżony, skazany – różnice

Reprezentantami stron procesowych podczas postępowania karnego są np.: podejrzany, oskarżony, skazany. Te trzy pojęcia często używane są wymiennie - jednak jest to błędne. Sprawdźmy więc, czym różnią się podejrzany, oskarżony, skazany od siebie!

15 maja 2024

Prawo gospodarcze

Osobowość prawna jednoosobowej działalności

Jednoosobowa działalność gospodarcza wpisywana jest do CEIDG a działalność w formie spółki prawa handlowego wpisywana jest do KRS. Przeczytaj i dowiedz się, czym jest osobowość prawna i czy prowadząc jednoosobówkę taka firma ją posiada!

15 maja 2024

Dla Pracownika

Symbole religijne w pracy

Pracodawcy nie mogą dyskryminować pracowników z powodów religijnych. Jednakże czy to oznacza, pracownicy mają prawo do noszenia symboli religijnych podczas wykonywania obowiązków służbowych? Kiedy symbole religijne w pracy mogą być zakazane? Sprawdź!

14 maja 2024

Prawo gospodarcze

Fundacja rodzinna - jakie są jej wady i zalety?

Czy wiesz, na czym polega idea fundacji rodzinnej oraz jakie są wady i zalety takiej formy działalności? Kto może założyć taką fundację i na czym polega optymalizacja podatkowa przy takim rozwiązaniu? Sprawdź, czy fundacja rodzinna jest dla Ciebie!

14 maja 2024

Prawo gospodarcze

Czy sprzedaż jednoosobowej firmy jest możliwa?

Przez pojęcie jednoosobowej firmy powinniśmy rozumieć jednoosobową działalność gospodarczą. W praktyce dotyczy to także jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Czy w obu przypadkach sprzedaż jednoosobowej firmy jest dopuszczalna? Sprawdź!

13 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów