0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Windykacja

Czy przedsiębiorca ma prawo do spadku po zmarłym dłużniku?

Nieterminowe wpłaty ze strony kontrahentów są wpisane w prowadzenie działalności gospodarczej. Niezależnie od terminu, powinien on uregulować swoje zobowiązanie. Co jeżeli wcześniej umrze? Czy przedsiębiorca ma prawo do spadku po zmarłym dłużniku?

23 października 2020

Prawo spółek

Podział zysku w spółce - zasady dotyczące podziału dywidendy

Kodeks spółek handlowych jasno określa zasady regulujące prawo i procedurę podziału osiągniętego zysku w spółkach. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić podział zysku w spółce akcyjnej oraz spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

4 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Doręczenia elektroniczne – nowość w polskim systemie prawnym

Postępowania sądowe i administracyjne obejmują konkretne prawa. Dotyczy to również sposobu doręczania różnego rodzaju pism między stronami lub uczestnikami danej sprawy. Nowością w polskim systemie prawnym są doręczenia elektroniczne. Dowiedz się więcej!

6 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Upadłość małżonka a rozdzielność majątkowa

Czy upadłość małżonka może doprowadzić do powstania rozdzielności majątkowej? Na czym właściwie polega rozdzielność majątkowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zabezpieczyć majątek oraz jakie koszty wiążą się z ustanowieniem rozdzielności.

12 grudnia 2021

Ubezpieczenie ZUS

Podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego osób prowadzących działalność

Świadczenia za czas choroby i macierzyństwa ustala się według określonych zasad. Ile wynosi podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego? Jak długo można pobierać te zasiłki? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Świadczenie alimentacyjne dla byłego małżonka – kiedy jest dopuszczalne?

Czym jest świadczenie alimentacyjne? Czy byłemu małżonkowi mogą się należeć alimenty? A jeżeli tak, to od czego zależy ich przyznanie oraz wysokość? Czy przy przyznawaniu alimentów ważna jest wina rozwodowa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

25 czerwca 2022

Windykacja

Zakres uprawnień firm windykacyjnych - warto wiedzieć

Wierzyciel w zakresie ściągania długów może skorzystać między innymi z założenia sprawy sądowej lub z usług firmy windykacyjnej. Jak kształtuje się zakres uprawnień firm windykacyjnych? Dowiedz się, jakie kompetencje posiadają tego typu firmy!

16 maja 2022

Prawo gospodarcze

Zyski po rozwodzie a majątek firmowy - co warto wiedzieć?

Następstwem rozwodu jest ustanie wspólnoty majątkowej małżonków, co jest podstawą do podziału majątku. Jakie zyski po rozwodzie przynależą się komu? Co w przypadku, gdy małżeństwo lub jedno z małżonków prowadziło firmę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

21 października 2021

Prawo spółek

Założenie spółki z o.o. - co warto wiedzieć?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona przez jedną lub kilka osób. Jak wygląda założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje założenie spółki z. o.o. i czy można zrobić to przez internet? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lipca 2022

Prawo spółek

Odpowiedzialność spółki dzielonej - czy jest możliwa?

Kwestie związane z odpowiedzialnością wspólników są regulowane przepisami Kodeksu spółek handlowych. W jaki sposób kształtuje się odpowiedzialność spółki dzielonej? Czym jest odpowiedzialność solidarna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

1 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów