Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Obowiązek odnotowywania kontroli trzeźwości w aktach osobowych pracownika

Od 2023 roku pracodawcy mogą prowadzić kontrolę trzeźwości swoich pracowników. Ustawodawca przewidział także obowiązek odnotowywania kontroli trzeźwości w aktach osobowych pracownika. W jaki sposób dokonuje się tych formalności? Sprawdź!

11 sierpnia 2023

Prawo pracy

Posiłki profilaktyczne a podatek – zmiana stanowiska fiskusa

W określonych przypadkach pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom posiłki profilaktyczne i napoje. Takie świadczenie w większości przypadków podlegało opodatkowaniu, a zwolnienia były dopuszczalne po spełnieniu określonych warunków. Przeczytaj!

1 sierpnia 2023

Prawo pracy

Wpływ nowelizacji Kodeksu pracy na prowadzenie akt osobowych pracownika

Zmiany dotyczące prowadzenia akt osobowych dotyczą przede wszystkim konieczności dostosowania ich do nowych realiów. Akta osobowe uległy zwiększeniu z czterech do pięciu części. Jak wygląda obecnie prowadzenie akt osobowych? Przeczytaj ten artykuł!

27 lipca 2023

Prawo pracy

Stan zagrożenia epidemiologicznego - o czym pamiętać po jego zakończeniu?

Po wielu miesiącach oczekiwania, został zniesiony stan zagrożenia epidemiologicznego. Jednak ta sytuacja wiąże się z określonymi obowiązkami dla pracodawców. O czym należy pamiętać? Co się zmieni? Jakie przepisy zaczną ponownie obowiązywać? Sprawdź!

21 lipca 2023

Prawo pracy

Regulamin pracy zdalnej – jak napisać rozdział po rozdziale, co powinno się w nim znaleźć?

Regulamin pracy zdalnej powinien określać zasady instalacji, aktualizacji oprogramowania i serwisu powierzonych pracownikowi narzędzi pracy, Regulamin pracy zdalnej powinien także określać obowiązki pracownika i pracodawcy związane z pracą zdalną.

6 lipca 2023

Prawo pracy

Wyjście prywatne pracownika w czasie pracy zdalnej

Prośby pracownika o umożliwienie mu wyjścia z pracy w celu załatwienia spraw prywatnych mogą pojawiać się często, jednak powinny one być złożone na piśmie i odpracowane. Z czym wiąże się wyjście prywatne pracownika w czasie pracy zdalnej? Przeczytaj!

29 czerwca 2023

Prawo pracy

Praca zdalna okazjonalna a zmiana pracodawcy

Czy praca zdalna okazjonalna może być świadczona maksymalnie przez 24 dni w roku, bez względu na okres zatrudnienia czy zmiany pracodawców? Przeczytaj nasz artykuł i dopwiedz się na jakiej podstawie ustala się ilość dni do wykorzystania!

27 czerwca 2023

Prawo pracy

Praca zdalna a badanie trzeźwości

Dopuszczalność prowadzenia kontroli trzeźwości przez pracodawcę może mieć miejsce w sytuacji, kiedy jest to niezbędne do zapewnienia ochrony życia i zdrowia pracowników. Czy badanie trzeźwości może być przeprowadzone w domu pracownika? Przeczytaj!

22 czerwca 2023

Prawo pracy

Wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych - zmiana przepisów

Jednym z często stosowanych przez pracodawców benefitów pracowniczych jest zgoda na wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych. Jak rozliczyć pod względem podatkowym i składkowym? Co się zmieniło w tym zakresie w ostatnim czasie? Sprawdź!

21 czerwca 2023

Prawo pracy

Czy lokalizator w samochodzie służbowym narusza prawa człowieka?

Kwestie dotyczące naruszenia prawa do prywatności poprzez montaż w samochodzie służbowym lokalizatora były w ostatnim czasie przedmiotem rozważań Europejskiego Trybunału. Czy lokalizator w samochodzie służbowym narusza prawa człowieka? Przeczytaj artykuł!

20 czerwca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów