0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej - jak ją rozliczyć?

Założenie prostej spółki akcyjnej jest możliwe od niedawna. Jak rozliczane jest wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej? Czy należy pobrać od niego podatek dochodowy lub naliczyć składki ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

3 stycznia 2022

Prawo spółek

Dokumenty akcji spółki - co w przypadku ich zniszczenia lub zgubienia?

W spółkach akcjonariusze na potwierdzenie posiadanych akcji posiadają dokumenty. Czy ich zniszczenie lub zgubienie powoduje konsekwencje, jak wówczas postąpić? Sprawdź, jak wygląda procedura, jeśli dokumenty akcji spółki zostaną zgubione lub zniszczone!

30 grudnia 2021

Prawo spółek

Udostępnienie dokumentów spółki z o.o. wspólnikowi

Popularną formą prowadzenia działalności jest spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Sprawdźmy, czy możliwe jest udostępnienie dokumentów spółki z o.o. każdemu wspólnikowi i na jakich zasadach. Z jakimi ograniczeniami należy się liczyć w tej kwestii?

24 grudnia 2021

Windykacja

Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym pozwala na szybsze - w porównaniu do trybu zwykłego - wyegzekwowanie należności od dłużnika. Co zrobić, kiedy zostanie przeciwko nam wydany? Na to pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź, co robić!

16 grudnia 2021

Prawo gospodarcze

Majątek wspólny a rozliczenie nakładów pomiędzy małżonkami

Gdy małżeństwo się rozpada, a po rozwodzie lub jeszcze w jego trakcie dochodzi do ustanowienia rozdzielności majątkowej, pojawiają się dylematy w jaki sposób rozdzielić majątek wspólny. Zobacz, jak przebiega rozliczenie nakładów pomiędzy małżonkami!

15 grudnia 2021

Prawo spółek

Spółka cywilna - czy warto zakładać?

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej warto przemyśleć formę organizacyjno-prawną przedsiębiorstwa. Do wyboru jest wiele form. Najpopularniejszą jest spółka cywilna jako forma prowadzenia działalności. Przed jej wyborem jednak warto poznać wady.

14 grudnia 2021

Prawo pracy

Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

Każda ze stron stosunku pracy ma swoje prawa i obowiązku. Jeśli dojdzie do ich złamania, sprawa może skończyć się w sądzie pracy. Jak wygląda odwołanie do sądu pracy? W jakiej formie powinno być złożone? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

10 grudnia 2021

Prawo pracy

Polityka antymobbingowa w zakładzie pracy

Polityka antymobbingowa jest wdrażana w zakładach pracy w celu ochrony pracowników przed mobbingiem. Mobbing jest wrogim i nieetycznym zachowaniem w zakładzie pracy w stosunku do pracownika. Czy pracodawca ma obowiązek wdrażać politykę antymobbingową?

29 października 2021

Prawo pracy

Wypadek przy pracy a odpowiedzialność karna pracodawcy za niezawiadomienie prokuratora lub inspektora pracy

Obowiązkiem pracodawcy jest zapobieganie zaistnienia wypadkom w pracy, a więc zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Gdy wypadek przy pracy ma miejsce, pracodawca musi udzielić pomocy i zawiadomić odpowiednie organy, w innym przypadku grożą mu kary.

21 października 2021

Prawo gospodarcze

Doręczenia elektroniczne - poznaj najważniejsze aspekty

Cyfryzacja większości obszarów w sferze gospodarczej jest zauważalna niemalże na każdym kroku. Cyfryzacji doczekały się także uregulowane ustawą doręczenia elektroniczne. Przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z e-doręczeniami na gruncie przepisów!

15 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów