0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Limit przychodu dla działalności nierejestrowanej w 2024 roku!

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2024 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

17 stycznia 2024

Sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie - skutki podatkowe

W przypadku sprzedaży nieruchomości pomiędzy członkami rodziny może dochodzić do zaniżenia ceny. Działanie to może mieć skutki podatkowe. Organ podatkowy może jednak uznać, że miejsce ma sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2024

Ulga prorodzinna a praca zarobkowa dziecka

Ulga prorodzinna inaczej ulga podatkowa na dziecko ma na celu odciążenie finansowe rodziców, którzy wychowują małoletnie dzieci. Co jednak w przypadku, kiedy nasze dziecko wykonuje pracę? Ile może zarobić, aby dalej móc korzystać z ulgi? Sprawdź!

17 stycznia 2024

Sprzedaż towarów opłaconych bonem rabatowym a przychód podatkowy

Sprzedaż towarów opłaconych bonem rabatowym może sprawić przedsiębiorcom trudności w zakresie ustalenia prawidłowej wartości osiągniętego przychodu podlegającego opodatkowaniu. Wyjaśniamy, jak wygląda rozliczenie takiej sprzedaży i jak ustalić przychód!

17 stycznia 2024

Podnajem nieruchomości drugiemu małżonkowi - czy jest legalny?

Wspólność małżeńska to rodzaj współwłasności o charakterze bez udziałowym. Dlatego, warto zadać sobie pytanie: czy prawnie dopuszczalny jest podnajem nieruchomości drugiemu małżonkowi oraz jakie ewentualne skutki podatkowe niesie. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2024

Kod IED w pliku JPK_V7 - kiedy należy stosować?

Przy składaniu deklaracji JPK VAT według przepisów podatnik zobowiązany jest do posługiwania się specjalnymi oznaczeniami w zależności od transakcji. W artykule opisaliśmy przypadki w których należy stosować kod IED w pliku JPK_V7.

17 stycznia 2024

Zwolnienie z opłacania składki zdrowotnej 2024 r.

Zwolnienie z opłacania składki zdrowotnej dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą, które otrzymują rentę lub emeryturę, a także osób niepełnosprawnych. Jednak by skorzystać ze zwolnienia, muszą spełnić określone warunki. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2024

Dokumentacja pracownicza 2024 r.- najnowsze zmiany dotyczące zasad prowadzenia

Ostatnie zmiany w przepisach wykonawczych dotyczących prowadzenia przez pracodawcę dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy łączą się z nowymi rozwiązaniami prawnymi wprowadzonymi do Kodeksu pracy. Jak wygląda obecnie dokumentacja pracownicza? Sprawdź!

17 stycznia 2024

Opodatkowanie najmu prywatnego w 2024 roku

Zastanawiasz się nad prywatnym wynajmem posiadanych nieruchomości? Masz wątpliwości, jaka forma opodatkowania jest właściwa dla najmu prywatnego? Czy nadal obowiązuje ryczałt? Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie najmu prywatnego w 2024 roku!

16 stycznia 2024

Zmiana formy opodatkowania w nowym roku podatkowym

Podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej zobowiązani są wybrać formę opodatkowania. Dowiedz się, kiedy i w jakim terminie możliwa jest zmiana formy opodatkowania oraz jakich formalności w związku z tym należy dopełnić!

16 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów