0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

24 wyniki dla tematu: czyn-nieuczciwej-konkurencji

Artykuły:

Czyn nieuczciwej konkurencji w kampaniach reklamowych a przepisy prawa

Kampanie reklamowe i marketingowe bardzo często polegają na prowadzeniu reklam w Google Ads. Aby wszelkie kampanie były realizowane zgodnie z przepisami prawa, przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze co może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji.

14 czerwca 2023

Zgoda klienta a możliwość wysłania maila bez jej uzyskania

Zgoda klienta jest niezbędna do wysłania informacji handlowej. Kontakt z taką osobą bez uzyskania od niej zgody stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Istnieją jednak sytuacje, w których dopuszczalny jest kontakt mailowy bez uprzedniego uzyskiwania zgody.

26 maja 2023

Tajemnica przedsiębiorstwa a naruszenie zasad zachowania poufności

Tajemnica przedsiębiorstwa jest terminem uregulowanym w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W przypadku jej naruszenia skutkującego ujawnieniem, wykorzystaniem lub pozyskaniem informacji, poszkodowanemu przysługują określone żądania.

17 maja 2023

Kradzież tożsamości i podszywanie się pod firmę

Podszywanie się pod inną osobę i używanie jej wizerunku to kradzież tożsamości, która jest przestępstwem. Może ona dotyczyć nie tylko osób fizycznych, ale również przedsiębiorstw działających na rynku. Sprawdź, jaka kara grozi za to przestępstwo!

6 kwietnia 2023

Czyn nieuczciwej konkurencji - na czym polega?

Przez czyn nieuczciwej konkurencji należy rozumieć działania, które mają na celu przysporzenie korzyści przedsiębiorstwu kosztem innego przedsiębiorstwa. Sprawca takiego czynu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnoprawnej, a nawet karnej.

8 marca 2023

Kopiowanie poufnych danych przez pracownika a tajemnica przedsiębiorstwa

Pracownik oprócz określonego zakresu wykonywanej pracy, ma także inne obowiązki, również te dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa i zachowania poufności. Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa? Jakie czyny można uznać za jej naruszenie? Więcej w artykule!

13 stycznia 2023

Czy biuro rachunkowe może być pozwane za czyn nieuczciwej konkurencji?

Przedsiębiorcy dopuszczają się często nielegalnych praktyk względem konkurencji, nie mając świadomości, że te podlegają karze. Sprawdźmy zatem, czy biuro rachunkowe może być pozwane za czyn nieuczciwej konkurencji? Na pytania odpowiadamy w artykule!

20 maja 2022

Przejmowanie pracowników konkurencyjnego zakładu pracy - konsekwencje

Czym nieuczciwej konkurencji to przejmowanie pracowników konkurencyjnego zakładu pracy przez konkurentów. Jest to działanie niezgodne z prawem w sytuacji, gdy jest sprzeczne z dobrymi obyczajami lub narusza interes innych. Zobacz, na czym ono polega.

14 października 2021

Działalność konkurencyjna - czym jest?

Działalność konkurencyjna powinna być rozpatrywana dla dwóch płaszczyznach – w relacjach pomiędzy różnymi przedsiębiorcami oraz w stosunku pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł!

27 września 2021

Nieuczciwa konkurencja a dochodzenie roszczeń przez przedsiębiorcę

Nieuczciwa konkurencja to działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Jak przedsiębiorca może dochodzić roszczeń, gdy jest ofiarą takiego czynu? Sprawdź w artykule!

26 sierpnia 2021

Czarny PR wobec konkurencji - czym jest czyn nieuczciwej konkurencji?

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć czym jest czyn nieuczciwej konkurencji i jak możesz chronić przed nim swoją firmę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest czarny PR oraz jakie sankcje grożą podmiotom, które stosują nieuczciwe praktyki!

21 września 2020

Nieuzasadnione wydłużanie terminów zapłaty za dostarczone towary lub wykonane usługi, jako czyn nieuczciwej konkurencji

Z praktyki gospodarczej wynika, brak terminowej zapłaty za fakturę nie zawsze jest powodem złej woli kontrahenta. Czy nieuzasadnione wydłużanie terminów zapłaty za dostarczone towary lub wykonane usługi, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji? Sprawdź!

4 sierpnia 2020

Reklama jako czyn nieuczciwej konkurencji - co warto wiedzieć?

Stworzenie odpowiedniej kampanii marketingowej może być podstawą sukcesu marki. Należy jednak pamiętać o ramach prawnych jakie obowiązują, by reklama nie została uznana za czyn nieuczciwej konkurencji. Jakie są to regulacje? Odpowiadamy w artykule!

24 października 2019

Ochrona sygnalistów - na czym polega procedura UOKiK?

Ochrona sygnalistów wprowadzona przez UOKIK ma na celu ochronę osób, które zawiadamiają organy państwa o działaniach naruszających zasady konkurencji w ich miejscu pracy. W jaki sposób UOKIK chroni sygnalistów? Dowiedz się więcej z artykułu!

9 lipca 2019

Czyn nieuczciwej konkurencji - czym jest legalna reklama?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Jednak czy wiesz, w jaki sposób stworzyć reklamę, która nie będzie uznana za czyn nieuczciwej konkurencji? Jakie są dobre obyczaje w reklamie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

29 maja 2019

Tajemnica przedsiębiorstwa – kiedy można wnieść o ograniczenie prawa wglądu?

Tajemnica przedsiębiorstwa ma ogromną wartość. Musi być ona zabezpieczona przed wglądem osób trzecich. W jakich sytuacjach przedsiębiorca może żądać ograniczenia prawa wglądu? Co powinien zawierać wniosek o ograniczenie prawa wglądu? Sprawdź w artykule!

13 maja 2019

Ochrona zdjęć i opisów produktów przed bezprawnym kopiowaniem

Właściciele sklepów internetowych chcąc się wyróżnić na tle konkurencji przykładają dużą uwagę do zdjęć i opisów oferowanych towarów. Jak wygląda ochrona zdjęć i opisów produktów przed bezprawnym kopiowaniem? Co gdy prawa autorskie zostają naruszone?

29 kwietnia 2019

Jak przedsiębiorca może chronić swoje dobre imię w internecie?

Co może zrobić przedsiębiorca, którego dobre imię zostało naruszone? Z jakich przepisów może skorzystać w takiej sytuacji? Czy pomówienie można uznać za czyn nieuczciwej konkurencji? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

25 kwietnia 2019

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji – regulacje prawne

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji jest ściśle związane z pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jakie zmiany w tym zakresie wprowadzają nowe regulacje? Dowiedz się z artykułu czym jest czyn nieuczciwej konkurencji i jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa!

18 kwietnia 2019

Czym jest czyn nieuczciwej konkurencji w świetle tajemnicy handlowej?

Każde przedsiębiorstwo posiada pilnie strzeżone informacje dotyczące aspektów technologicznych, organizacyjnych czy technicznych. W jaki sposób powinieneś chronić te dane? czy czyn nieuczciwej konkurencji jest przestępstwem? Sprawdź!

2 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów