0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: darowizna-nieruchomosci

Artykuły:

Sprzedaż nieruchomości uzyskanej w spadku i wykorzystywanej w JDG

Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w jednoosobowej działalności gospodarczej, po spełnieniu określonych warunków, może być rozliczona jako sprzedaż majątku prywatnego. Powyższe dotyczy również nieruchomości uzyskanej w spadku wykorzystywanej w JDG.

12 maja 2023

Darowizna nieruchomości w świetle prawa podatkowego

Darowizna nieruchomości jest częstym sposobem przenoszenia własności nieruchomości stosowanym między najbliższą rodziną, bowiem korzysta ona z wielu zwolnień podatkowych. Przeczytaj i dowiedz się, jakie skutki podatkowe wywołuje darowizna nieruchomości.

15 marca 2023

Darowizna firmowej nieruchomości – skutki w PIT i VAT

Nieruchomość jest często jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w prowadzonej działalności. Spośród podatników zdarzają się osoby dokonujące darowizny takiego składnika. Sprawdź, z czym wiąże się darowizna firmowej nieruchomości w PIT i VAT!

21 kwietnia 2022

Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką - rozliczenie podatkowe

Podatnicy mogą przekazywać w spadku dowolnie wybrane przez siebie przedmioty. Nieruchomość przekazana w darowiźnie może zostać obciążona hipoteką. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką.

25 lutego 2022

Darowizna nieruchomości po likwidacji działalności – jak skutek w PIT?

Po likwidacji działalności podatnikom mogą pozostać składniki majątku uprzednio wykorzystywane do prowadzenia firmy. Jakie skutki podatkowe na gruncie PIT mogą powstać, gdy ma miejsce darowizna nieruchomości po likwidacji działalności? Sprawdź!

24 września 2021

Odwołanie darowizny nieruchomości, gdy strona nie stawia się u notariusza

Czy możliwe jest odwołanie darowizny nieruchomości? Co zrobić, gdy obdarowany nie podejmuje kontaktu?

15 lutego 2018

Darowizna a obniżenie podatku

24 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów