0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: dostawa-towarow

Artykuły:

Koszty transportu towarów do nabywcy na gruncie VAT i PIT

Jaką stawkę VAT zastosować doliczając do wartości sprzedawanego towaru koszty transportu? Czy sprzedawany towar i koszt dostawy towaru jest świadczeniem kompleksowym? Jak wyglądają koszty dostawy towarów do nabywcy na gruncie VAT i PIT? Sprawdź.

9 sierpnia 2022

Dostawa towarów w sposób ciągły – skutki w VAT

W procesie ciągłej dostawy towarów ważne jest rozliczenie transakcji z podatku VAT i PIT. Na czym polega dostawa towarów w sposób ciągły? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku ciągłej dostawy towarów? Przeczytaj artykuł w dowiedz się!

4 lipca 2022

Sprzedaż na odległość towarów importowanych z państw trzecich w praktyce

SOTI, czyli sprzedaż na odległość towarów importowanych z terytoriów trzecich lub państw trzecich oznacza dostawy towarów wysłanych lub transportowanych przez dostawcę lub na jego rzecz. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest to w praktyce!

5 października 2021

Koszty prowizji oraz transportu przy WNT – jak rozliczyć?

Dokonujesz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów? Zastanawiasz się czy koszty prowizji oraz transportu przy WNT ujęte na fakturze należy rozliczyć jako transakcję WNT czy import usług? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 kwietnia 2021

Obowiązki magazynowe w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Prowadzenie magazynu w działalności nie należy do najprostszych zadań. Przedsiębiorca powinien wiedzieć, że niektóre obowiązki magazynowe mają odzwierciedlenie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 listopada 2020

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Polscy przedsiębiorcy często sprzedają towary poza granice naszego państwa. W takiej sytuacji, kiedy towar jest wywożony z Polski na terytorium innego kraju, transakcja może zostać uznana za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Wyjaśniamy w artykule!

30 stycznia 2020

Zakup i dostawa towarów w Unii - kto płaci VAT?

Nie każdy zakup i dostawa towarów w Unii Europejskiej stanowi wewnątrzwspólnotową transakcję na gruncie przepisów ustawy o VAT. Jakie są między nimi różnice i jak je prawidłowo rozliczyć? Kto płaci VAT przy takich transakcjach? Dowiedz się więcej!

5 czerwca 2017

Dostawa towarów i usług w rozumieniu ustawy o VAT - przykłady

Czy wiesz, w jaki sposób powinna zostać rozliczona dostawa towarów i usług zgodnie z ustawą o VAT? Czy przez dostawę rozumie się przeniesienie praw własności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 września 2016

Dostawa towarów i usług - kiedy zapłacisz VAT?

Dostawa towarów i usług podlega obowiązkowi opodatkowania VAT. Przeczytaj wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat dostawy towarów i usług na gruncie podatku VAT i sprawdź, kiedy powinieneś zapłacić podatek!

10 kwietnia 2016

Rozliczenie transportu towarów w ramach WDT

Często w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) w celu zapewnienia kompleksowej dostawy przedsiębiorcy sami organizują dostawę towaru do klienta. Czy koszty transportu mogą zwiększyć podstawę opodatkowania? Przeczytaj!

16 grudnia 2015

Podatek VAT (cz. 4) - Ustalenie miejsca opodatkowania

Praktyczny przewodnik, dzięki któremu łatwo ustalisz miejsce opodatkowania towarów i usług.

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 2) - Czynności opodatkowane VAT cz. I

Sprawdź, które transakcje podlegają opodatkowaniu VAT

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów