0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: dowod-ksiegowy

Artykuły:

WZ jako dowód księgowy - księgowanie zakupu towarów w KPiR

Wydanie zewnętrzne (WZ) jest dowodem magazynowym wystawianym przez magazyniera i dokumentuje rozchód towarów lub wyrobów gotowych w momencie wydania ich na zewnątrz magazynu. Czy można na jego podstawie dokonać zapisów w księdze przychodów i rozchodów?

28 lutego 2023

Dowód księgowy – jakie są jego wymagania formalne?

Dowód księgowy jest dokumentem poświadczającym zawarcie transakcji, który stanowi podstawę do dokonania zapisu w księgach rachunkowych. Każdy dowód księgowy musi spełniać określone wymagania formalne. W artykule opisujemy elementy, które musi zawierać!

5 maja 2022

Screenshot jako dowód księgowy ujęcia kosztu w KPiR!

Screenshot jako dowód księgowy ujmowany w koszty KPiR? Przeczytaj artykuł i sprawdź czym jest dowód księgowy i czy wydruk komputerowego zrzutu ekranu może stanowić wydatek? Poznaj różnice wynikające między ustawą o PIT, a rozporządzeniem w sprawie KPiR?

27 maja 2021

Dowód księgowy jako podstawa zapisów w ewidencji KPiR

Przedsiębiorca ma możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o poniesione wydatki na podstawie faktury, rachunku lub innego dokumentu. Dowiedz się, w jakich warunkach i jakie dokumenty mogą stanowić dowód księgowy w prowadzonej działalności.

7 maja 2019

Potwierdzenie przelewu jako dowód księgowy

Najczęściej stosowanym dowodem księgowym wśród przedsiębiorców jest faktura. Związku z tym, przedsiębiorcy niekiedy się zastanawiają czy potwierdzenie przelewu może być podstawą do ujęcia poniesionego wydatku w księdze podatkowej. Przeczytaj nasz artykuł!

3 sierpnia 2017

Dokument WZ podstawą zapisów w Księdze Przychodów i Rozchodów

Dokument WZ jest dowodem magazynowym dokumentującym wydanie materiałów bądź towarów na zewnątrz. Jest on ściśle związany z prowadzoną przez przedsiębiorstwo gospodarką magazynową i obowiązującymi w tym zakresie zasadami.

29 września 2016

Czym jest dowód księgowy w KPiR?

Wielu przedsiębiorców rozlicza się w oparciu o Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów, która stanowi podstawę do obliczania podatku dochodowego. Czy wiesz, jaki dowód księgowy może zostać ujęty w KPiR? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

14 lutego 2016

Paragon fiskalny jako dokument księgowy w KPiR

Czy zakupy udokumentowane paragonem mogą stanowić podstawę do ewidencji kosztu w KPiR?

12 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów