0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: dzialalnosc-w-mieszkaniu

Artykuły:

Wynajem mieszkania a koszty uzyskania przychodów

Czy można prowadzić działalność gospodarczą w wynajętym mieszkaniu? Czy wydatki, które zostały poniesione na wynajem mieszkania mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Dowiedz się, jak należy zaksięgować koszty związane z wynajętym mieszkaniem!

13 października 2023

Czy siedziba firmy w mieszkaniu to wyższy podatek od nieruchomości?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często jako siedzibę firmy wybierają swoje mieszkanie. W zależności od przeznaczenia płacony jest podatek od nieruchomości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać podatek od nieruchomości!

4 października 2023

5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu

Zastanawiasz się nad prowadzeniem działalności w mieszkaniu? Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Zanim podejmiesz decyzję czy działalność prowadzić w domu czy wynająć w tym celu lokal poznaj 5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu!

30 listopada 2016

Prowadzenie działalności w mieszkaniu a korzyści

Prowadzenie działalności w mieszkaniu jest często spotykanym rozwiązaniem stosowanych przez młodych przedsiębiorców. Sprawdź, jak prowadzenie firmy we własnym domu pozwoli Ci obniżyć zobowiązania podatkowe względem urzędu skarbowego.

27 października 2016

Czynsz za mieszkanie w kosztach firmy - co warto wiedzieć

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w prywatnym mieszkaniu bardzo często zastanawiają się, czy czynsz za mieszkanie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz co na ten temat sądzą organy podatkowe. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

11 października 2016

Działalność w mieszkaniu - problemy rozliczeniowe a amortyzacja

Często zdarza się, że ze względu na specyfikę czy rozmiar działalności przedsiębiorca decyduje się na działalność w mieszkaniu. Czy w takim wypadku możliwa jest amortyzacja lokalu mieszkalnego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

2 grudnia 2015

Działalność w mieszkaniu - rozliczenie kosztów energii

Wielu początkujących przedsiębiorców prowadzi swoją działalność w mieszkaniu. W jakim zakresie podatnik może zaliczyć wydatki związane z użytkowaniem lokalu do kosztów działalności? Dowiedz się czytając nasz artykuł.

27 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów