0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: interpretacja-podatkowa

Artykuły:

Interpretacja podatkowa w trakcie kontroli - czy stanowi ochronę?

Po otrzymaniu informacji o wszczęciu kontroli podatkowej w firmie, zadaniem podatnika jest rozpoczęcie przygotowań, które polegają na weryfikacji prowadzonej księgowości. Czy interpretacja podatkowa w trakcie kontroli podatkowej jest w ogóle możliwa?

23 lutego 2022

Interpretacja podatkowa - rodzaje, klasyfikacja i zastosowanie

Interpretacja podatkowa jest wydawana przez organy podatkowe i ma na celu pomóc podatnikom w stosowaniu przepisów podatkowych. Jak można sklasyfikować interpretacje i czy po złożeniu wniosku możliwe jest uzyskanie odmowy? Przeczytaj nasz artykuł!

27 lutego 2020

Interpretacja podatkowa - warto wiedzieć

W razie niejasności w kwestii interpretacji przepisów podatkowych przedsiębiorcy mogą zwrócić się o wydatnie indywidualnej interpretacji podatkowej. Czy wiesz, w jakich sprawach wydawana jest interpretacja podatkowa? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

18 czerwca 2019

Interpretacja ogólna – jak chroni przedsiębiorcę?

Możliwość wystąpienia o interpretację przepisów prawa podatkowego daje przedsiębiorcom dość dobre zabezpieczenie na wypadek, gdyby urzędy lub sądy nagle zmieniły sposób ich interpretowania. Jak interpretacja ogólna chroni przedsiębiorcę? Przeczytaj o tym!

26 marca 2019

KIS czyli Krajowa Informacja Skarbowa - jak uzyskać pomoc?

Krajowa Informacja Skarbowa udziela pomocy w interpretacji przepisów podatkowych. Z artykułu dowiesz się czym jest Krajowa Informacja Skarbowa, a także jak uzyskać indywidualną interpretację podatkową i jakich formalności w tym celu należy dokonać!

5 października 2018

Niekorzystna interpretacja przepisów podatkowych? Możesz ją zaskarżyć!

Niekorzystna interpretacja przepisów podatkowych może zostać zaskarżona przez podatnika do sądu administracyjnego. Jak należy jej dokonać? Czy wydana interpretacja podatkowa jest dla wnioskodawcy wiążąca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

3 lipca 2017

Interpretacja indywidualna - czym jest i jak ją uzyskać?

W przypadku gdy podatnicy mają wątpliwości co do wykładni przepisów podatkowych, mogą zwrócić się o wydanie interpretacji indywidualnej dla ich konkretnej sprawy. Dowiedz się czytając nasz artykuł, czym jest interpretacja indywidualna i jak ją uzyskać!

31 stycznia 2017

Interpretacje w 2 miesiące

W poprzednim roku została zatwierdzona Koncepcja rozwoju Krajowej Informacji Podatkowej. Dzięki temu, podatnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie oraz dostęp do informacji przepisów prawa podatkowego. Zobacz, ile poczekamy na interpretacje.

8 czerwca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów