0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Interpretacje w 2 miesiące

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Już w zeszłym roku, na stronie Ministerstwa Finansów podatnicy mogli przeczytać o Koncepcji rozwoju Krajowej Informacji Podatkowej, która została zatwierdzona przez Jacka Kapicę 29 grudnia. Zmiany te mają zapewnić kompleksowe wsparcie podatników. Większość zmian ma na celu wzmocnienie KIP, aby stało się ogólnopolskim centrum informacji podatkowej. Wzmocnienie KIP ma także przyspieszyć wydawanie interpretacji podatkowych - w 2015 podatnicy mają na nie czekać tylko 2 miesiące. Jednak to miałoby nieść za sobą 175 dodatkowych etatów. - Dodatkowe etaty wzmacniające kadrę KIP pochodzić będzie z etatów uzyskanych w wyniku konsolidacji usług pomocniczych w administracji podatkowej – zapewnia Ministerstwo Finansów.

Zmiany, w teorii niosą za sobą same korzyści. Stworzenie z KIP ogólnopolskiego centrum informacji podatkowej ujednolici stosowanie prawa przez organy podatkowe. Dzięki temu, jednolite stosowanie prawa i interpretacji podatkowych da podatnikom pewność w zakresie sposobu stosowania przez organy administracji podatkowej przepisów prawa podatkowego oraz zwiększy poczucie stabilizacji w tym obszarze.

Założony został także Portal Podatkowy, na którym znajdą się wszystkie możliwe formy komunikacji z KIP- e-mail, infolinia, a także baza wiedzy i baza gromadząca wszystkie interpretacje podatkowe.

Wprowadzone zmiany mają docelowo zmniejszyć liczbę popełnianych błędów, a także pozwolić podatnikom na większą dowolność przy wypełnianiu obowiązków podatkowych. Dzięki temu Mają zmaleć zarówno opóźnienia wpływów podatkowych do budżetu państwa, jak i kolejki w urzędach skarbowych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów