0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

38 wyników dla tematu: leasing-operacyjny

Artykuły:

Kupno samochodu na firmę - w jaki sposób?

Użytkowanie samochodu w ramach prowadzonej działalności bardzo ułatwia przemieszczanie się, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas. W jaki sposób powinno zostać zewidencjonowane kupno samochodu na firmę oraz jaką formę finansowania zakupu wybrać? Sprawdź!

7 marca 2023

Leasing operacyjny a leasing finansowy - podstawowe różnice

Zastanawiasz się nad wzięciem samochodu lub maszyny w leasing? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie rodzaje leasingu oferowane są obecnie na rynku. Wybór będzie zależeć od potrzeb podatnika. Leasing operacyjny a leasing finansowy – podstawowe różnice!

8 lutego 2023

Część odsetkowa raty leasingu a koszty uzyskania przychodów

Przedsiębiorcy chętnie zawierają z leasingodawcami umowy leasingu. Czy część odsetkowa raty leasingu może stanowić dla przedsiębiorcy koszt podatkowy? W artykule przedstawiamy, jak ustalić moment zaliczenia do kosztów części odsetkowej raty leasingowej!

9 grudnia 2022

Samochód w leasingu operacyjnym - rozliczenie w 2022 roku!

Od 2019 roku zmieniały się przepisy dotyczące księgowania wydatków związanych z samochodem w leasingu w prowadzonej działalności. Sprawdź, jakie są obowiązujące limity i jak należy rozliczyć samochód w leasingu operacyjnym zgodnie z nowymi zasadami!

11 sierpnia 2022

Dodatkowe opłaty w leasingu operacyjnym a odliczenie podatku VAT

Zawierając umowę leasingu, a więc stając się leasingobiorcą należy liczyć się z tym, że do raty leasingowej dochodzą inne opłaty wynikające z umowy. Jak dodatkowe opłaty w leasingu operacyjnym mogą zostać rozliczone na gruncie podatku VAT? Zobacz!

27 kwietnia 2022

Zakup środka trwałego - rozliczenie różnych źródeł finansowania

Brak wystarczających funduszy na zakup środka trwałego bywa problematyczny. Obecnie dostępne są rożne formy finansowania zakupu składników majątku. Przedsiębiorca może indywidualnie wybrać rodzaj finansowania zgodnie z możliwościami finansowymi.

22 grudnia 2021

Leasing samochodu osobowego - wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Czy wiesz, czym różni się leasing operacyjny i finansowy? Czy samochód w leasingu jest własnością przedsiębiorcy? Kto może ujmować w kosztach wydatki związane z takim pojazdem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć leasing samochodu!

3 grudnia 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a leasing

Czy wiesz, jakie obowiązki oraz konsekwencje generuje zawieszenie działalności? Na jaki okres można zawiesić działalność? Czy w trakcie zawieszenia raty za leasing mogą być księgowane w kosztach uzyskania przychodów? Sprawdź, nasz ekspert podpowiada.

7 lipca 2021

Leasing operacyjny samochodu osobowego w kosztach firmowych

Decydując się na zakup samochodu do celów związanych z prowadzoną działalnością, warto zastanowić się nad możliwością wzięcia pojazdu w leasing. Dowiedz się, czym jest leasing operacyjny i jak należy rozliczać koszty związane z leasingowanym pojazdem.

19 listopada 2020

Leasing operacyjny a leasing finansowy – jakie są między nimi różnice?

Leasing w ostatnich latach stał się wyjątkowo atrakcyjną formą finansowania dla małych i średnich firm. Ponieważ na rynku oferowane są dwa rodzaje leasingu, w artykule wyjaśniamy, czym się różnią. Leasing operacyjny a leasing finansowy – sprawdź różnice!

16 listopada 2020

Leasing konsumencki - alternatywa dla kredytu

Zastanawiasz się, czy leasing konsumencki może być dobrą alternatywą dla kredytu? Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? W niniejszym artykule wyjaśnimy na czym polega leasing osobisty oraz jakie są jego wady i zalety. Sprawdź!

7 marca 2020

Leasing operacyjny a finansowy - jaki wybrać?

Umowa leasingu jest często podpisywana przez przedsiębiorców decydujących się na zakup samochodu. Leasing operacyjny a finansowy? Czym różnią się te dwie formy leasingu? Który jest korzystniejszy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 lutego 2020

Różnice kursowe przy leasingu finansowym - jak należy je rozliczyć?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na finansowanie działalności gospodarczej leasingiem finansowym. Często zdarza się, że jest on nawet korzystniejszy niż operacyjny. Dowiedz się, jak rozliczyć różnice kursowe przy leasingu finansowym!

2 września 2019

Umowa leasingu – co trzeba wiedzieć, leasingując samochód?

Umowa leasingu została uregulowana w przepisach Kodeksu cywilnego. Jest uznawana za korzystniejszą alternatywę kredytu, gdyż ryzyko jest mniejsze. Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, by z niej skorzystać i jakie są harmonogramy spłaty!

13 marca 2019

Leasing lub zakup samochodu osobowego do końca 2018 r. - korzyści

Wraz z nadejściem nowego roku ulegną zmianie dotychczasowe zasady rozliczania kosztów związanych z samochodami. Dowiedź się czy leasing lub zakup samochodu osobowego do 31 grudnia 2018 r. jest korzystny i jakie zmiany w tym zakresie zostały wprowadzone!

23 listopada 2018

Leasing samochodów osobowych - zmiany od 1 stycznia 2019 roku!

Leasing samochodów osobowych jest w ostatnich czasach częstą formą finansowania składników majątku. Obecnie leasing operacyjny jest bardzo atrakcyjną formą finansowania, jednak od 1 stycznia 2019r. przedsiębiorcy mogą spodziewać się niekorzystnych zmian.

9 października 2018

Produkty finansowe w działalności małych i średnich firm

Jakie są produkty finansowe w działalności małych i średnich firm, które pozwalają zachować płynność finansową?

24 lipca 2018

Dokumenty niezbędne do zawarcia umowy leasingu

Chciałbym zawrzeć umowę leasingu, ale nie wiem, jakie należy przygotować dokumenty niezbędne do zawarcia umowy leasingu?

5 czerwca 2018

Leasing operacyjny czy kredyt - co się bardziej opłaca?

Co jest bardziej opłacalne - leasing operacyjny czy kredyt? Jakie są wady i zalety tych źródeł finansowania?

21 maja 2018

Samochód w leasingu operacyjnym a kilometrówka

Czy kilometrówka jest konieczna w przypadku samochodów użytkowanych na podstawie leasingu operacyjnego?

12 marca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów