0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: najem-okazjonalny

Artykuły:

Zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego

Umowa najmu to taka, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać przedmiot najmu do używania najemcy, w zamian za wynagrodzenie w postaci czynszu płaconego przez najemcę. Czy zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego jest konieczne? Sprawdź!

25 stycznia 2023

Najem okazjonalny a tytuł prawny do lokalu

Umową najmu okazjonalnego lokalu jest umowa najmu lokalu służącego do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, zawarta na czas oznaczony. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki tytuł prawny należy mieć do lokalu, aby móc zawierać umowę na najem okazjonalny.

7 września 2021

Najem okazjonalny przedsiębiorcy - czy jest możliwy?

Czy przedmiot najmu okazjonalnego nie może być oddany w najem przez przedsiębiorcę? Z jakimi formalnościami wiąże się zawarcie umowy najmu okazjonalnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest i na czym polega najem okazjonalny!

24 listopada 2020

Najem okazjonalny - czym jest i kiedy się go stosuje?

Zamierzasz prowadzić najem okazjonalny i nie wiesz na czym polega oraz czym różni się od prowadzenia działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj prawa i obowiązki wynajmującego w przypadku najmu okazjonalnego. Dowiedz się więcej!

27 lutego 2019

Czy najem przez internet to działalność gospodarcza?

Najem przez internet stanowi działalność gospodarczą, co zobowiązuje najmującego pokój do opodatkowania tego przychodu jako działalność gospodarcza oraz niekiedy opłacania VAT. Dodatkowo w niektórych przypadkach najem przez internet stanowi import usług!

14 grudnia 2017

Umowa najmu okazjonalnego - wzór z omówieniem

Umowa najmu okazjonalnego cechuje się bardziej rygorystycznymi warunkami, aniżeli zwykła umowa najmu. Na czym dokładnie polegają różnice w umowie? Dowiedz się czytając nasz artykuł oraz pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

14 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów