5 wyników dla tematu: nieuczciwe-praktyki-rynkowe

Artykuły:

Nieuczciwe praktyki rynkowe - czym są i jak są sankcjonowane?

Nieuczciwe praktyki rynkowe są zakazane. Pomimo tego, konsumenci często są wprowadzani z błąd. Które działania mogą być uznane za nieuczciwe praktyki rynkowe? jakie sankcje grożą za ich stosowanie? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w artykule!

16 grudnia 2021

Inertia selling - niezamówione świadczenia wysłane konsumentowi

W obrocie konsumenckim na całej UE zabronione są praktyki, polegające na świadczeniu niezamówionych towarów lub usług z żądaniem zapłaty, zwrotu lub przechowania rzeczy. Sprawdź, czym jest inertia selling i jak w tym kontekście wyglądają prawa konsumenta.

23 lipca 2018

Nieuczciwe praktyki rynkowe w reklamie - warto wiedzieć

Marketing to branża wciąż szukająca nowych sposobów dotarcia do klienta. Osoby odpowiedzialne za takie działania powinny pamiętać, że niektóre z nich stanowią nieuczciwe praktyki rynkowe. Jakie? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

24 stycznia 2018

Automatyczne przedłużenie umowy

W obrocie gospodarczym najczęściej zawierane są umowy na czas określony. Często zdarza się, że któraś ze stron chce przedłużyć kontrakt. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy automatyczne przedłużenie umowy jest zgodne z prawem.

13 grudnia 2017

Odpowiedzialność za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych

Czy wiesz, że agresywne lub wprowadzające w błąd praktyki rynkowe stanowią czyny zabronione przez przepisy polskiego prawa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaką odpowiedzialność za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych możesz ponieść!

14 lutego 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów