0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

43 wyniki dla tematu: obowiazek-posiadania-kasy-fiskalnej

Artykuły:

Kasa fiskalna przy sprzedaży na targu a obowiązek jej posiadania

Czy kasa fiskalna przy sprzedaży na targu jest obowiązkowa? Jak rejestrować sprzedaż dokonywaną na targu? Do jakiej kwoty przysługuje zwolnienie z kasy? Kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej pomimo nieprzekroczenia limitu? Odpowiadamy w artykule

25 października 2022

Czy możliwa jest ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm?

Pewne grupy przedsiębiorców mają obowiązek ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy dozwolona jest jednak ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 września 2022

Kasa fiskalna w 2022 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

4 sierpnia 2022

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak do ustalić!

1 sierpnia 2022

Stosowanie dwóch kas fiskalnych w działalności - online i z elektronicznym zapisem

Podatnicy prowadząc różne rodzaje działalności nie zawsze są obowiązani do stosowania kasy online w każdej z nich. Czy możliwe jest zatem jednoczesne stosowanie dwóch kas fiskalnych – kasy online oraz z elektronicznym zapisem kopii? Sprawdź!

9 czerwca 2022

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności gospodarczej

Kasa fiskalna w działalności staje się coraz bardziej powszechna. Zwolnienia z posiadania kas rejestrujących są stopniowo odbierane kolejnym grupom przedsiębiorców. Kogo dotyczy obowiązek posiadania kasy fiskalnej, a kto może korzystać ze zwolnienia?

31 maja 2022

Zwrot towaru a ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej

W jaki sposób i w jakim dniu powinnam zaewidencjonować zwrot towaru przy sprzedaży nabijanej na kasie fiskalnej?

27 maja 2022

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja jest obowiązkiem, jaki nakładają na przedsiębiorcę przepisy rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących. Czy dotyczy to również kas online? Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca przy zakupie kasy?

18 maja 2022

Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna

Przedsiębiorców prowadzących działalność w trybie stacjonarnym dręczy pytanie, czy sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa wymagają posiadania kasy fiskalnej? Czy w odniesieniu do sprzedaży wysyłkowej kasa fiskalna jest wymagana? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

4 kwietnia 2022

Świadczenie usług prawniczych na odległość a kasa fiskalna

Świadczenie usług na odległość w pandemicznej rzeczywistości stało się często stosowaną praktyką przez przedsiębiorców. W znacznej mierze dotknęło to również prawników. Świadczenie usług prawniczych na odległość - czy kasa fiskalna jest wymagana? Sprawdź!

28 lutego 2022

Usługi na nieruchomościach w UE a kasa rejestrująca - czy jest wymagana?

Usługi na nieruchomościach w UE a kasa rejestrująca - to zagadnienie budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców, którzy rozszerzyli zasięg swoich usług poza granice Polski. W artykule zweryfikujemy czy należy w takim przypadku posiadać kasę fiskalną!

3 lutego 2022

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

9 grudnia 2021

Ulga na kasę fiskalną sfinansowaną z dotacji

Przedsiębiorcy, otrzymując dotację, mogą ją przeznaczyć na wyznaczone cele. Co w przypadku gdy z dotacji zostanie sfinansowany zakup kasy fiskalnej? Czy wówczas podatnikowi przysługuje ulga na kasę fiskalną? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

24 sierpnia 2021

Kasa fiskalna online - wszystko co należy wiedzieć!

Kasa fiskalna online? Sprawdź, jakie są nowe obowiązki ewidencjonowania przychodu za pomocą kasy fiskalnej obowiązują przedsiębiorców? Dowiedz się, które przedsiębiorstwa powinny z niej korzystać, a w jakich przypadkach można od tego obowiązku odstąpić.

14 lipca 2021

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 - co się zmienia?

Już niedługo wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej, pakiet e-commerce, VAT OSS i system TAX FREE to tylko niektóre z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są nowe przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021!

29 czerwca 2021

Kasa fiskalna w sprzedaży przez internet

Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności oraz rolników ryczałtowych powinni rejestrować transakcję na kasie fiskalnej. Kasa fiskalna w sprzedaży przez internet jest jednak wyjątkiem. Przeczytaj nasz artykuł

16 czerwca 2021

Kasa fiskalna - wszystko co warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych, zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przeczytaj i sprawdź, kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w firmie oraz kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia!

7 czerwca 2021

Świadczenie usług na rzecz konsumentów z innych krajów a obowiązek kasy fiskalnej

Świadczenie usług na rzecz obywateli Polski wiąże się obowiązkiem rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy w przypadku sprzedaży na rzecz konsumentów z innych krajów występuje obowiązek posiadania kasy fiskalnej? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

22 kwietnia 2021

Awaria kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Awaria kasy fiskalnej może przydarzyć się każdemu podatnikowi, który jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży przy jej użyciu. Sprawdź, co należy zrobić w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

12 marca 2021

Ulga na zakup drukarki fiskalnej - jak rozliczyć?

Komu i w jakiej wysokości przysługuje ulga na zakup drukarki fiskalnej i jakie warunki należy spełnić aby uzyskać zwrot?

3 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów