0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

43 wyniki dla tematu: obowiazek-posiadania-kasy-fiskalnej

Artykuły:

Zwrot towaru a ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej

W jaki sposób i w jakim dniu powinnam zaewidencjonować zwrot towaru przy sprzedaży nabijanej na kasie fiskalnej?

22 września 2023

Awaria kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Awaria kasy fiskalnej może przydarzyć się każdemu podatnikowi, który jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży przy jej użyciu. Sprawdź, co należy zrobić w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

22 września 2023

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja jest obowiązkiem, jaki nakładają na przedsiębiorcę przepisy rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących. Czy dotyczy to również kas online? Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca przy zakupie kasy?

12 września 2023

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności gospodarczej

Kasa fiskalna w działalności staje się coraz bardziej powszechna. Zwolnienia z posiadania kas rejestrujących są stopniowo odbierane kolejnym grupom przedsiębiorców. Kogo dotyczy obowiązek posiadania kasy fiskalnej, a kto może korzystać ze zwolnienia?

12 września 2023

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

5 września 2023

Świadczenie usług prawniczych na odległość a kasa fiskalna

Świadczenie usług na odległość stało się często stosowaną praktyką. W znacznej mierze taka forma świadczenia usług wykorzystywana jest przez prawników. Czy kasa fiskalna jest wymagana jeżeli ma miejsce świadczenie usług prawniczych na odległość? Sprawdź!

1 września 2023

Czy kasa fiskalna w biurze rachunkowym jest obowiązkowa?

Czy w celu ewidencji sprzedaży kasa fiskalna w biurze rachunkowym jest obowiązkowa? Przepisy podatkowe przewidują możliwość zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, w jakich przypadkach podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy!

1 sierpnia 2023

Sprzedaż usług parkingowych a kasa fiskalna

Co do zasady sprzedaż usług parkingowych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności musi zostać ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Jednak możliwe są aż trzy różne przypadki, w których takie usługi mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy. Sprawdź!

31 lipca 2023

Kasa fiskalna przy sprzedaży na targu a obowiązek jej posiadania

Czy kasa fiskalna przy sprzedaży na targu jest obowiązkowa? Jak rejestrować sprzedaż dokonywaną na targu? Do jakiej kwoty przysługuje zwolnienie z kasy? Dowiedz się, kto i kiedy ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej pomimo nieprzekroczenia limitu!

31 lipca 2023

Stosowanie dwóch kas fiskalnych - kasy online i z elektronicznym zapisem

Podatnicy prowadząc różne rodzaje działalności nie zawsze są obowiązani do stosowania kasy online w każdej z nich. Czy możliwe jest zatem jednoczesne stosowanie dwóch kas fiskalnych – kasy online oraz z elektronicznym zapisem kopii? Sprawdź!

18 lipca 2023

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak go ustalić!

29 czerwca 2023

Kasa fiskalna w 2023 roku - kto musi ją stosować?

Kasa fiskalna służy do ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy wiesz, kto obowiązkowo będzie musiał zakupić kasę fiskalną? Dowiedz się, kogo obowiązuje kasa rejestrująca, a kto ma prawo skorzystać ze zwolnienia!

6 czerwca 2023

Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna

Przedsiębiorców prowadzących działalność w trybie stacjonarnym dręczy pytanie, czy sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa wymagają posiadania kasy fiskalnej? Czy w odniesieniu do sprzedaży wysyłkowej kasa fiskalna jest wymagana? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

24 kwietnia 2023

Czy możliwa jest ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm?

Pewne grupy przedsiębiorców mają obowiązek ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności. Czy dozwolona jest jednak ewidencja na kasie przy sprzedaży dla firm? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 września 2022

Usługi na nieruchomościach w UE a kasa rejestrująca - czy jest wymagana?

Usługi na nieruchomościach w UE a kasa rejestrująca - to zagadnienie budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców, którzy rozszerzyli zasięg swoich usług poza granice Polski. W artykule zweryfikujemy czy należy w takim przypadku posiadać kasę fiskalną!

3 lutego 2022

Ulga na kasę fiskalną sfinansowaną z dotacji

Przedsiębiorcy, otrzymując dotację, mogą ją przeznaczyć na wyznaczone cele. Co w przypadku gdy z dotacji zostanie sfinansowany zakup kasy fiskalnej? Czy wówczas podatnikowi przysługuje ulga na kasę fiskalną? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

24 sierpnia 2021

Kasa fiskalna online - wszystko co należy wiedzieć!

Kasa fiskalna online? Sprawdź, jakie są nowe obowiązki ewidencjonowania przychodu za pomocą kasy fiskalnej obowiązują przedsiębiorców? Dowiedz się, które przedsiębiorstwa powinny z niej korzystać, a w jakich przypadkach można od tego obowiązku odstąpić.

14 lipca 2021

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 - co się zmienia?

Już niedługo wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej, pakiet e-commerce, VAT OSS i system TAX FREE to tylko niektóre z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są nowe przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021!

29 czerwca 2021

Kasa fiskalna w sprzedaży przez internet

Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności oraz rolników ryczałtowych powinni rejestrować transakcję na kasie fiskalnej. Kasa fiskalna w sprzedaży przez internet jest jednak wyjątkiem. Przeczytaj nasz artykuł

16 czerwca 2021

Kasa fiskalna - wszystko co warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców dokonując sprzedaży na rzecz osób fizycznych, zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przeczytaj i sprawdź, kiedy kasa fiskalna jest niezbędna w firmie oraz kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia!

7 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów