0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: obowiazki-pracodawcy

Artykuły:

Obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników

Jakie są obowiązki pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników? Czy wstępne badania lekarskie i szkolenie BHP są niezbędne przy podpisywaniu umowy o pracę? Co zawierają akta osobowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lipca 2022

Obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników

Jakie obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników ciążą na przedsiębiorcy? Jakie rodzaj umowy powinien wybrać przedsiębiorca? Ile obecnie wynoszą stawki na ubezpieczenia ZUS pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

18 lipca 2022

Obowiązki pracodawcy podczas upałów - co na to przepisy?

Obowiązki pracodawcy podczas upałów są szczegółowo opisane w Kodeksie pracy. Szczególnie pracodawca musi pamiętać dodatkowych czynnościach, takich jak zapewnienie pracownikom wody do picia. Jakie inne obowiązki ciążą na pracodawcy? Przeczytaj o nich!

15 lipca 2021

Czy znasz zimowe obowiązki pracodawcy?

Zima jest szczególnie uciążliwa dla pracowników wykonujących pracę na zewnątrz. Pracodawca musi znać swoje obowiązki, które wiążą się z niską temperaturą lub warunkami atmosferycznymi takimi jak śnieg. Poznaj zimowe obowiązki pracodawcy!

12 grudnia 2017

Trzy mało znane, ale istotne obowiązki pracodawcy

Kodeks pracy określa prawa pracowników, ale wskazuje przede wszystkim obowiązki pracodawcy wobec swoich podwładnych. Niektóre z nich jednak są mało znane lub po prostu się o nich zapomina. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj obowiązki pracodawcy!

24 sierpnia 2017

Obowiązki pracodawcy zatrudniającego pracowników

Jesteś pracodawcą i zatrudniasz obecnie nowych pracowników? Sprawdź jakie są obowiązki pracodawcy zatrudniającego pracowników. Jakie kroki należy podjąć przed zatrudnieniem nowego pracownika? Odpowiedzi znajdziesz w artykule. Koniecznie przeczytaj!

22 sierpnia 2017

Rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika

Zatrudniając pracowników, przedsiębiorcy przybywa dodatkowych obowiązków związanych ze zgłoszeniem pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń, jako osobę ubezpieczoną. Dowiedz się, jak wyglądają rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika.

8 sierpnia 2017

Praca w godzinach nadliczbowych - czy pracownik może odmówić?

Praca w godzinach nadliczbowych to coraz częściej spotykane zjawisko. Jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na pracodawcy? Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Jakie są konsekwencje odmowy pracy w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lipca 2017

Pracodawca

Pracodawca to jednostka organizacyjna, która nie musi posiadać osobowości prawnej lub osoba fizyczna w przypadku zatrudnienia pracowników. Przeczytaj więcej o obowiązkach pracodawcy w rozumieniu Kodeksu pracy!

29 kwietnia 2015

Prawo pracy

Prawo pracy - przepisy zawarte w Kodeksie pracy oraz w innych ustawach i aktach wykonawczych. Czy wiesz kim w rozumieniu Kodeksu pracy jest pracownik? Poznaj szerzej nowe hasła w naszym słowniku kadrowym!

14 kwietnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów