0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: ochrona-znaku-towarowego

Artykuły:

Znak towarowy - jak uzyskać prawo ochronne?

Znak towarowy jest elementem charakterystycznym służącym identyfikacji danego przedsiębiorstwa. Jak wygląda procedura zgłoszenia znaku do rejestru w Urzędzie Patentowym? Kiedy nie można zastrzec znaku towarowego? Co w przypadku wydania odmowy decyzji?

10 maja 2023

Znak towarowy - jakie koszty wiążą się z utrzymaniem prawa ochronnego?

Znak towarowy stosuje się w celu odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Za znak towarowy może służyć logo i nazwa firmy. Ile wynosi opłata na prawo ochronne? W jakim terminie powinno się uiścić opłatę?

8 maja 2023

Pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy

Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Dowiedz się, w jakich przypadkach przysługuje pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy?

17 maja 2022

Co daje ochrona znaku towarowego?

Prowadząc firmę, warto pamiętać o tym, aby formalnie zabezpieczyć swoją markę. W jaki sposób to zrobić? Co daje ochrona znaku towarowego? Te oraz inne informacje o zabezpieczeniu się przed kradzieżą marki znajdziesz w artykule.

3 lutego 2022

Znak towarowy – czy jego przeróbka jest dozwolona?

Znak towarowy pozwala na rozróżnienie podobnych usług bądź towarów jednej firmy od innej firmy. Jest on znakiem rozpoznawczym danego przedsiębiorstwa. Następuje więc pytanie czy firma posiadająca już swój znak towarowy może go zmienić?

4 maja 2021

Bezprawne używanie znaku towarowego - konsekwencje

Znakiem towarowym nazywa się oznaczenie towaru jednego przedsiębiorcy, które pozwala na ich odróżnienie od towarów innego przedsiębiorcy oraz jednoznaczną identyfikację. Z artykułu dowiesz się, czym skutkuje bezprawne używanie znaku towarowego!

27 stycznia 2020

Jak chronić nazwę firmy lub produktu - skutki błędów przy ich wyborze

Wybierając nazwę firmy czy produktów trzeba wziąć pod uwagę to, czy i jak chronić nazwę przed wykorzystaniem przez konkurencję. Wiele firm popełnia błąd i wybiera nazwy opisowe. Po fakcie dowiadują się, że nie można ich zastrzec jako znaku towarowego.

15 listopada 2018

Znak słowny czy znak słowno-graficzny? Ochrona znaku towarowego

Nazwa przedsiębiorstwa odróżnia je od innych firm na rynku. Osiągnięty prestiż firmy wyraża się w popularności marki. Należy zatem zadbać, aby konkurencja nie korzystała z naszej nazwy z wypracowaną renomą. Sprawdź, czym jest ochrona znaku towarowego!

9 marca 2018

Prawo ochronne na znak towarowy - pojęcie i zakres obowiązywania

Znak towarowy, jako element majątku przedsiębiorstwa, jest w odpowiedni sposób chroniony - każdy przedsiębiorca powinien zastrzec prawo ochronne na znak towarowy. Jakie może odnieść z tego korzyści? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 stycznia 2017

Ochrona znaku towarowego

Ochrona znaku towarowego powinna znajdować się w obszarze najwyższego zainteresowania przedsiębiorcy. Zaniedbanie kwestii związanych z ochroną znaku towarowego może mieć negatywne konsekwencje dla marki przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

20 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów