0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: pkwiu

Artykuły:

PKWiU, czyli Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług

PKWiU, czyli Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług obowiązuje w polskim systemie prawnym już od kilku lat. Kiedy przedsiębiorca ma obowiązek stosowania określenia PKWiU? Jak funkcjonuje klasyfikacja? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 lutego 2022

Zmiany w WIS od 2021 roku – na co muszą przygotować się podatnicy?

Podatników czekają zmiany w WIS od 2021 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, które obecnie obowiązujące przepisy związane z wiążącą informacją stawkową ulegną zmianie i w jaki sposób wpłynie to na sytuację podatników.

29 grudnia 2020

PKWiU, PKD i PKOB - co to takiego i w jakim celu się je stosuje?

W państwie Polskim obowiązują klasyfikacje, według których przyporządkowywane są wszystkie działalności, obiekty budowlane, wyroby oraz usługi. Do tych najczęściej stosowanych należą PKWiU, PKD oraz KOB. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając artykuł!

21 grudnia 2020

Zmiany w PKWIU - od kwietnia będziemy stosować 3 różne klasyfikacje!

Już wkrótce zaczną obowiązywać Zmiany w PKWIU! Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) podatnicy będą zobowiązani do stosowania 3 różnych klasyfikacji. Sprawdź!

10 marca 2020

Numer PKWIU oraz PKOB na fakturze

Przedsiębiorcy niejednokrotnie zastanawiają się, czy na wystawianych fakturach powinni umieszczać numer PKWIU oraz PKOB. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak reguluje to ustawodawca oraz czy numery te są obowiązkowe.

18 września 2016

Faktura podatnika zwolnionego z VAT a kod PKWiU

Czy korzystając ze zwolnienia z VAT należy zamieszczać na fakturze sprzedaży numer PKWiU towaru lub usługi?

1 września 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów