0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: prokurent

Artykuły:

Na czym polega reprezentacja spółki partnerskiej?

Spółka partnerska to osobowa spółka handlowa, która działa w oparciu o Kodeks spółek handlowych. Tworzą ja wspólnicy, czyli partnerzy, w celu wykonywania wolnego zawodu. Czy wiesz, jak wygląda reprezentacja spółki partnerskiej? Wyjaśniamy w artykule!

9 sierpnia 2023

Łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta

W orzecznictwie i doktrynie co do zasady nie ma zgody co do dopuszczalności łączenia funkcji członka zarządu i prokurenta. Czy możliwe jest łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 grudnia 2022

Prokurent - wątpliwości w zakresie opłacania podatku oraz składki zdrowotnej w 2022 r.

Wraz z nowym rokiem weszło wiele zmian w przepisach podatkowych i ubezpieczeniowych. Wiele wątpliwości dotyczy zasad prawidłowego rozliczania członków zarządu. Zatem kim jest prokurent i jak prawidłowo go rozliczać? Rozwiewamy wątpliwości w tym zakresie!

22 września 2022

Jak rozliczyć wynagrodzenie prokurenta? ZUS, podatek zeznanie roczne

Prokurent, wykonując czynności na rzecz przedsiębiorcy czy spółki, może pobierać wynagrodzenie uzależnione od zakresu obowiązków na niego nałożonych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak rozliczyć wynagrodzenie prokurenta!

27 maja 2022

Jaki jest zakres czynności prokurenta?

Kim jest prokurent i jaka jest jego rola w firmie? Czy w każdym przedsiębiorstwie może zostać powołany? Jaki jest dokładny zakres czynności prokurenta? Odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wątpliwości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 grudnia 2020

Za co odpowiedzialny jest prokurent w spółce?

Kodeks cywilny nie reguluje jednoznacznie kwestii odpowiedzialności prokurenta. Czy wiesz w jakim zakresie prokurent odpowiada za zobowiązania sp z o.o. oraz czym jest prokura? Przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

7 czerwca 2019

Prokura w spółce - krótka charakterystyka

Szczególnym rodzajem pełnomocnictwa udzielanym przez przedsiębiorców jest prokura. Jej zakres jest szerszy niż pełnomocnictwo ogólne. Czy wiesz, czym jeszcze się różnią? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest prokura w spółce i nie tylko.

28 września 2018

Prokurent reprezentuje spółkę handlową

Spółki handlowe mogą wyznaczać pełnomocników bądź przekazywać specyficzne pełnomocnictwa - prokury. Co należy do obowiązków prokurenta reprezentującego taką spółkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie ograniczenia ma prokurent!

17 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów