0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: przedawnienie

Artykuły:

Przedawnienie - rewolucyjne zmiany w praktyce

W jaki sposób oblicza się przedawnienie roszczeń? Jakie skutki dla przedsiębiorców i kontrahentów ma skrócenie terminów przedawnienia? Skąd dowiedzieć się, kiedy upływa koniec terminu przedawnienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

8 sierpnia 2019

Jak prawidłowo liczyć przedawnienie i jakie są najważniejsze terminy?

Przedawnienie następuje po upływie terminów określonych m.in w Kodeksie cywilnym. Z powodu przedawnienia dłużnik może uniknąć zapłaty, dlatego warto pilnować terminu, aby uniknąć z przykrych sytuacji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

31 lipca 2018

Przedawnienie długu w praktyce

Wierzytelność stanowi uprawnienie do żądania świadczenia z określonego stosunku zobowiązaniowego, które przysługuje wierzycielowi wobec dłużnika. Gdy wierzyciel długo nie upomina się o swoje pieniądze, miejsce może mieć przedawnienie długu.

13 lipca 2018

Przerwanie biegu przedawnienia! Jak nie stracić szansy na odzyskanie pieniędzy?

Zbyt długie czekanie na uregulowanie zapłaty przez dłużnika może skończyć się jego przeterminowaniem. Przerwanie biegu przedawnienia może nastąpić na przykład poprzez mediacje. Jakie są jeszcze inne sposoby na powstrzymanie przedawnienia? Sprawdź!

30 maja 2018

Przedawnienie roszczeń w biznesie

Przedawnienie roszczeń to instytucja, której celem jest uregulowanie realnych stosunków prawnych między wierzycielem a dłużnikiem, poprzez zwolnienie dłużnika z obowiązku spełnienia zobowiązań, których wierzyciel i tak sam nie dochodzi. Sprawdź!

18 września 2016

Przedawniona karalność w prawie karno-skarbowym

Przedawnienie można nazwać inaczej upłynięciem terminu ważności. Dotyczy również czynów podlegających pod prawo karno-skarbowe.

18 września 2016

Przedawnienie zobowiązań podatkowych

Zaległości podatkowe? Pamiętaj, że czasem zobowiązania wobec fiskusa mogą ulec przedawnieniu. Sprawdź, jakie są terminy i formalności!

3 września 2014

Słownik z zakresu windykacji i długów

Poznaj najważniejsze pojęcia!

20 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów