0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: refakturowanie

Artykuły:

Refakturowanie w praktyce - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy często spotykają się z pojęciem refaktury, jednak nie zawsze wiedzą jak należy ją wystawić w praktyce. Sprawdź, na czym polega refakturowanie i jak należy je właściwie przeprowadzić oraz jaką stawkę VAT należy zastosować na fakturze.

14 kwietnia 2023

Refakturowanie - rozliczenie podatkowe w praktyce

Czy wiesz, na czym polega refakturowanie kosztów? W jaki sposób należy dokonać rozliczenia kosztu i przychodu powstałego z tytułu refaktury oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT w przypadku refaktury? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

10 marca 2023

Refakturowanie na rzecz zagranicznego podatnika

Odsprzedaż usług w obrocie zagranicznym może odbywać się na zasadzie refakturowania. Czy wiesz, jak w takiej sytuacji prawidłowo rozliczyć refakturowanie na rzecz zagranicznego podatnika zarejestrowanego dla potrzeb VAT w Polsce? Odpowiadamy w artykule!

7 grudnia 2022

Refakturowanie poniesionych kosztów - kiedy jest możliwe?

Refakturowanie, a może doliczanie do usługi głównej? Takie dylematy mają przedsiębiorcy, którzy współpracują z kontrahentami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe refakturowanie poniesionych kosztów przez przedsiębiorcę. Sprawdź!

19 lipca 2018

Refakturowanie nietypowych, trudnych w interpretacji produktów i usług

Refakturowanie jest czynnością sprawiającą wiele problemów przedsiębiorcom oraz księgowym. Szczególne wątpliwości może budzić refakturowanie alkoholu, paliwa lub niektórych usług. Przeczytaj i sprawdź jakie są warunki zastosowania refaktury!

2 maja 2018

Refakturowanie - najważniejsze informacje na gruncie podatku VAT

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często spotykają się z sytuacją w której chcą przenieść ciężar kosztów na inny podmiot. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest refakturowanie kosztów i jak podatkowo należy rozliczyć taką transakcje!

19 maja 2017

Nazwa refakturowanego towaru lub usługi

Niejednokrotnie zdarza się, że w celu zrealizowania sprzedaży przedsiębiorca korzysta z usług innych firm lub zakupuje towary, kosztami których w konsekwencji obciąża osobę trzecią, czyli finalnego nabywcę.

2 kwietnia 2014

Regulamin wystawiania faktur - wzór z omówieniem

Przeczytaj, co powinien zawierać regulamin faktur, aby spełniały warunki autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności!

21 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów