0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: sluzebnosc-gruntowa

Artykuły:

Droga konieczna - jak ustanowić jej służebność?

Droga konieczna jest szczególnym rodzajem służebności. Polega na ustanowieniu drogi prowadzącej do drogi publicznej przez nieruchomość sąsiadującą z drogą publiczną na rzecz nieruchomości, która nie ma lub ma ograniczony dostęp do drogi publicznej.

9 maja 2023

Służebność przesyłu na rzecz firmy telekomunikacyjnej – czy trzeba odprowadzić podatek?

W przypadku nieruchomości, przez które przechodzą linie telekomunikacyjne, ich właściciele zawierają z operatorami umowę na służebność przesyłu. Ze względu na odpłatny charakter, rodzi się pytanie: czy to wynagrodzenie stanowi przychód do opodatkowania?

27 lipca 2020

Służebność gruntowa – jak uzyskany dochód rozlicza przedsiębiorca?

Czy wiesz czym jest służebność gruntowa? Zastanawiasz się, czy może ona być związana z prowadzoną działalnością gospodarczą? Dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć przychód otrzymany z tytułu udzielonej służebności gruntowej.

30 marca 2020

Służebność – kiedy, jak i w jakim celu się ją ustanawia?

Celem zwiększenia możliwości eksploatowania innej nieruchomości ustanawia się na niej służebność. Wyróżnia się kilka różnych rodzajów służebności, takich jak gruntową, osobistą oraz przesyłu. Sprawdź w naszym artykule czym się charakteryzują!

25 września 2019

Czym jest służebność osobista w świetle prawa?

służebność osobista to prawo polegające na obciążeniu nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby fizycznej prawem, którego treść odpowiada treści służebności gruntowej. Czym dokładnie charakteryzuje się służebność osobista i jakie są jej funkcje?

20 czerwca 2019

Służebność gruntowa - na czym polega i jak można ustanowić?

Możliwość przejazdu przez cudzą działkę, parkowania na niej, wybudowania pylonu reklamowego na cudzej nieruchomości, wybudowanie budynku z oknami otwierającymi się tak, że “wchodzą” w przestrzeń sąsiedniej działki - może to zapewnić służebność gruntowa.

30 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów