0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: sprzedaz-udzialow

Artykuły:

Sprzedaż udziałów w spółce komandytowej - rozliczenie podatkowe

Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe niesie za sobą sprzedaż udziałów w spółce komandytowej? Jaką należy zastosować stawkę podatku dochodowego? Czy podatek dochodowy w przypadku takiej sprzedaży należy rozliczyć na formularzu PIT-38? Wyjaśniamy!

29 grudnia 2022

Sprzedaż udziałów – forma, konstrukcja umowy, zasady opodatkowania

Każdy ze wspólników spółki regulowanej przez KSH posiada swoje udziały. Zdarza się, że wspólnik podejmuje decyzję o zbyciu swojej części udziałów, jak nalezy wówczas postąpić? W artykule przedstawiamy, jak powinna być udokumentowana sprzedaż udziałów!

5 października 2021

Sprzedaż udziałów poniżej wartości nominalnej – skutki w PIT

Czasami zbywający udziały chciałby je sprzedać po cenie niższej niż wartość nominalna. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Jakie skutki rodzi sprzedaż udziałów po cenie niższej niż wartość nominalna? Od jakiej kwoty należy zapłacić podatek? Sprawdź!

30 września 2021

Sprzedaż współwłasności samochodu - jak rozliczyć?

Sprzedaż współwłasności samochodu będącego w środkach trwałych jest zjawiskiem powszechnym, choć może sprawiać trudności. Jakie konsekwencje podatkowe niesie ze sobą sprzedaż samochodu na współwłasność i jak prawidłowo rozliczyć tę transakcję? Sprawdź to!

2 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów