6 wyników dla tematu: systemy-czasu-pracy

Artykuły:

Systemy czasu pracy - przewodnik

Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy mogą być stosowane przez pracodawców. Jak można wyróżnić systemu? Czym się charakteryzują poszczególne systemy? Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda praca w poszczególnych systemach czasu pracy!

30 czerwca 2022

Zakaz przedłużania dobowej normy czasu pracy

Zakaz przedłużania dobowej normy w stosunku do pracowników wynika z konieczności ochrony ich zdrowia. W jakim systemie i dla kogo dopuszczalne jest przedłużenie dobowej normy czasu pracy? Kogo obejmuje bezwzględny zakaz przedłużania dnia pracy? Przeczytaj

20 czerwca 2022

Wprowadzenie ruchomego czasu pracy - wymogi formalne

Ruchomy czas pracy jest jednym z wielu różnych systemów czasu pracy regulowanych przez Kodeks pracy. Kto może stosować taki system czasu pracy? Na czym polega? Przeczytaj i dowiedzie się jak wygląda wprowadzenie ruchomego czasu pracy!

15 kwietnia 2022

Zadaniowy czas pracy – czy obejmuje go obowiązek ewidencjonowania godzin pracy?

Zadaniowy czas pracy jest jednym z najbardziej elastycznych rodzajów czasu pracy. Na czym polega? Czy każdy może pracować w takim systemie? Jak skutecznie można go wprowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

3 marca 2022

System przerywanego czasu pracy - na czym polega i jak go stosować?

Kodeks pracy wskazuje, że możliwe jest stosowanie kilku rodzajów czasu pracy osób zatrudnionych. Jednym z nich jest system przerywanego czasu pracy. Na czym polega ten system i jak go prawidłowo stosować zgodnie z przepisami? Sprawdź to!

7 lutego 2022

Skrócenie tygodnia pracy na wniosek pracownika

Na wniosek pracownika pracodawca może wyrazić zgodę na skrócenie tygodnia pracy. Czyli pracownik będzie miał możliwość wykonywanie przez niego obowiązków krótszym okresie no. w ciągu 4 dni. Co powinno zawierać takie pismo? Sprawdź!

5 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów