0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: urlop-macierzynski

Artykuły:

Urlop tacierzyński i ojcowski, gdy matka dziecka nie pracuje

Urlop tacierzyński stanowi część urlopu macierzyńskiego, z którego nie korzysta matka dziecka. Należy zatem odnosić do niego przepisy Kodeksu pracy dotyczące macierzyńskiego. Czy urlop tacierzyński jest możliwy jak matka dziecka nie pracuje? Dowiedz się!

9 maja 2023

Zasiłek macierzyński a przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu

Jeśli przed spodziewanym porodem kończy się termin umowy o pracę, czy nadal należy się zasiłek macierzyński? Sprawdź!

24 lutego 2023

Wysokość zasiłku macierzyńskiego - zasady ustalania podstawy wymiaru

Wysokość zasiłku macierzyńskiego zależy od wielu czynników. Pracodawcy często mają problem z określeniem składników jakie należy uwzględnić obliczając podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Co w sytuacji porodu w czasie urlopu wychowawczego? Zobacz!

8 lutego 2023

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 czerwca 2022

Czy można pracować na macierzyńskim?

Ze względu na obligatoryjny charakter urlopu macierzyńskiego wiele mam zadaje sobie pytanie: czy można pracować na macierzyńskim? W artykule przedstawiamy sposobności podjęcia pracy, z jakich może skorzystać kobieta pobierająca zasiłek macierzyński.

22 kwietnia 2022

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych na urlopie macierzyńskim

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca jest obowiązany ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Jak ta sytuacja wygląda gdy pracownik przebywa na macierzyńskim? Jak są obowiązki pracodawcy w tym zakresie? Sprawdź w artykule!

18 marca 2022

Koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich, które wynikało z przepisów Tarczy antykryzysowej!

obra wiadomość dla kobiet pobierających zasiłek macierzyński obniżony z powodu Tarczy antykryzysowej. Rząd zapowiada dużą zmianę w tym zakresie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy to koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich?

18 sierpnia 2020

Urlop macierzyński kiedyś się kończy, czyli możliwości mamy

Pracownica, która niedawno urodziła dziecko, może wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Co zrobić, gdy urlop macierzyński dobiega końca? Wrócić do pracy, otworzyć własną działalność gospodarczą, a może skorzystać z urlopu wychowawczego? Sprawdź!

24 czerwca 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej - jak i gdzie złożyć wniosek?

Co zrobić, gdy firma przynosi straty i grozi jej niewypłacalność? Rozwiązaniem jest zawieszenie działalności gospodarczej. Jak i gdzie złożyć wniosek o zawieszenie działalności? Zobacz, co może dać przedsiębiorcy i komu przysługuje taka możliwość.

25 lutego 2020

Urlop macierzyński pracownika - wszystko co warto wiedzieć!

Kodeks pracy gwarantuje pracownikom urlop macierzyński. Kiedy należy złożyć o niego wniosek? Od czego zależy długość tego urlopu? Czy pracownica może z niego zrezygnować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

19 lutego 2020

Wyrównanie zasiłku macierzyńskiego w przypadku rezygnacji z urlopu rodzicielskiego

Rodzice dziecka mają prawo skorzystać z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Co się stanie, jeśli matka, która zdeklarowała wcześniej chęć korzystania z urlopu rodzicielskiego, zrezygnuje z niego? Czy nastąpi wyrównanie zasiłku macierzyńskiego?

19 stycznia 2018

Korzyści dla ciężarnej prowadzącej działalność gospodarczą

Dla wielu kobiet poczucie bezpieczeństwa w trakcie ciąży zapewnia umowa o pracę. Warto jednak wiedzieć, jakie są korzyści dla ciężarnej prowadzącej działalność gospodarczą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się z czego może skorzystać przedsiębiorca!

4 stycznia 2018

Urlop rodzicielski - wszystko co warto wiedzieć

Urlop rodzicielski jest jednym z przywilejów przysługujących osobom, którym urodziło się dziecko bądź zdecydowali się na adopcję. Jaki jest jego wymiar? Czy jest możliwość połączenia go z pracą? Sprawdź! Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

11 lipca 2017

Urlop macierzyński według nowych zasad

Od nowego roku w życie weszły zmiany odnośnie możliwości wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Czy wiesz, jak możesz rozłożyć urlop macierzyński przed i po porodzie? Jaka część może być wykorzystana przez ojca dziecka? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

8 listopada 2016

Urlop macierzyński przed porodem - obowiązki pracodawcy

Jakie dokumenty do ZUSu ma obowiązek złożyć pracodawca chcący zgłosić swoją pracownicę rozpoczynającą urlop macierzyński przed porodem? Nasz ekspert odpowiada. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 października 2016

Urlop macierzyński dla ojca dziecka i urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego

Planujesz powiększenie rodziny? Jeśli chcesz, możesz zostać z dzieckiem w domu nawet rok. Urlop macierzyński przysługuje zarówno rodzicom biologicznym, jak i przysposabiającym. Dowiedz się, jakie masz prawa w pracy, jako młody rodzic.

16 marca 2015

Wniosek o urlop macierzyński

3 października 2013

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Chociaż zgodnie z panującą powszechnie opinią trudno jest pogodzić narodziny dziecka i pracę zawodową, nie należy zapominać, że przepisy Kodeksu pracy chronią zatrudnioną mamę.

2 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów