0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: uslugi-ciagle

Artykuły:

Czy zapłata gotówką za usługi ciągłe musi trafić na konto z białej listy?

Przedsiębiorcy nie mają obowiązku posiadania firmowego rachunku bankowego do czasu gdy nie dokonają transakcji split payment. Sankcje dotyczą płatności za fakturę kosztową której wartość przekracza 15 000 zł. Jak dokonać płatności za usługi ciągłe?

14 lipca 2021

Biała lista podatników a usługi ciągłe - jak uniknąć sankcji?

Biała lista podatników a usługi ciągłe? Jakie wątpliwości może mieć przedsiębiorca przy ustalaniu wysokości transakcji przy usługach ciągłych? Jakie sankcje podatkowe grożą za wpłatę należności na zły rachunek? Odpowiedź na powyższe pytania w artykule!

31 marca 2021

Zaliczka na usługi ciągłe a obowiązek podatkowy

Usługi ciągłe to usługi świadczone w sposób nieprzerwany z uwzględnieniem następujących po sobie okresów rozliczeniowych. Czy zaliczka na usługi ciągłe będzie powodowała obowiązek podatkowy VAT oraz obowiązek PIT ? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

21 września 2017

Usługi ciągłe - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Świadczenie usług ciągłych może sprawić sporo trudności przedsiębiorcom w poprawnym wystawieniu faktury sprzedażowej oraz określeniu momentu powstania obowiązku podatkowego. Sprawdź, kiedy należy wykazać przychód podatkowy świadcząc tzw. usługi ciągłe!

31 marca 2017

Świadczenie usług ciągłych a właściwe wystawianie faktur

Co do zasady usługa ciągła świadczona jest w miesięcznych okresach rozliczeniowych, wówczas obowiązek podatkowy powstaje z nadejściem ostatniego dnia każdego kolejnego miesiąca. Zobacz, jak wygląda świadczenie usług ciągłych w obowiązujących przepisach!

3 października 2016

Podatek VAT 2014 (cz. 1) - Obowiązek podatkowy VAT 2014 cz. I

Rok 2014 jest czasem obszernych zmian w podatku VAT.

17 lutego 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów