0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: vat-r

Artykuły:

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 2) - Jak wypełnić VAT-R?

Formularz VAT-R jest informacją o rejestracji lub aktualizacji w zakresie podatku VAT lub zwolnienia z podatku VAT. Czy wiesz, kiedy konieczne jest wypełnianie formularza VAT-R oraz w jaki sposób tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 września 2023

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

16 maja 2023

Formularz VAT-R z szerokim omówieniem

Zgłoszenie VAT-R jest formularzem składanym w celu rejestracji lub aktualizacji danych w zakresie podatku od towarów i usług. Czy wiesz, jak należy poprawnie wypełnić ten druk? Dowiedz się, czytając nasz artykuł! Do pobrania formularz w formacie PDF!

8 marca 2023

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

Pełnomocnicy składający VAT-R odpowiedzą solidarnie

W 2017 roku wprowadzono wiele zmian na gruncie podatku od towarów i usług. Podatnicy i pełnomocnicy składający VAT-R powinni szczegółowo się z nimi zapoznać. Sprawdź, czego dotyczą przepisy i jak powinno się ich przestrzegać. Przeczytaj artykuł.

1 lutego 2018

VAT-R można złożyć razem z formularzem CEIDG-1

Zgłoszenie VAT-R jest formularzem składanym w celu rejestracji lub też aktualizacji danych w zakresie podatku VAT jak i w zakresie transakcji wewnątrzwspólnotowych. Od początku roku 2012 roku VAT-R można składać razem z CEIDG. Sprawdź!

12 września 2016

Rejestracja dla potrzeb VAT - kiedy nie jest konieczna?

Rejestracja dla potrzeb VAT jest nieodpłatna ale nie zawsze konieczna. Kto zatem powinien złożyć druk VAT-R, kiedy oraz do którego urzędu skarbowego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zależą od statusu podatnika. Zobacz więcej!

5 lipca 2016

VAT-R - przedsiębiorcy nie zapłacą opłaty za rejestrację do VAT

Obowiązek potwierdzenia rejestracji do podatku VAT został zniesiony. Dlatego podatnik dokonując rejestracji do VAT poprzez formularz VAT-R nie musi wnosić opłaty w wysokości 170 zł. Jednak w niektórych sytuacjach opłata ta obowiązuje. Dowiedz się, kiedy!

3 czerwca 2016

Bezpłatna rejestracja do VAT-R w 2015

Darmowa rejestracja na VAT-R.

25 sierpnia 2014

Jak sprawdzić status podatkowy usługobiorcy z UE?

Prowadzisz interesy z kontrahentem z UE? Ustal jego status podatkowy.

15 stycznia 2014

Formularz VAT-R z omówieniem - powrót do zwolnienia

Czynni podatnicy VAT maja możliwość powrotu do zwolnienia podatkowego. Przeczytaj, jak wypełnić formularz VAT-R, jeśli chcesz powrócić do zwolnienia z podatku VAT!

13 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów