0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: wlasne-cele-mieszkaniowe

Artykuły:

Ulga mieszkaniowa a budowa wspólnego domu na działce małżonka

Planując sprzedaż nieruchomości oraz zakup nowej, warto wiedzieć, jak wyliczana jest ulga mieszkaniowa. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się, jak wygląda budowa wspólnego domu na działce małżonka w kontekście ulgi mieszkaniowej!

22 maja 2024

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe - Polski Ład

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe to kwestia, która do tej pory wywoływała wiele kontrowersji. Dlaczego? Jakie zmiany w regulacjach prawnych wprowadził Polski Ład? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać odpowiedzi na postawione pytania.

28 kwietnia 2022

Własne cele mieszkaniowe a umowa deweloperska – interpretacja MF

Wydatki na własne cele mieszkaniowe to zwolnienie w PIT, w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości przed upływem 5 lat, licząc od końca roku w którym została nabyta. MF wydało w tym zakresie interpretację ogólną. Czy jest ona korzystana dla podatników?

24 grudnia 2021

Czasowy wynajem nieruchomości a prawo do ulgi mieszkaniowej

Jedną z najczęściej stosowanych ulg podatkowych jest zwolnienie od podatku od sprzedaży ze względu na wydatkowanie środków na własne cele mieszkaniowe. Czy przez czasowy wynajem nieruchomości traci się prawo do ulgi mieszkaniowej? Odpowiadamy!

1 grudnia 2021

Przystąpienie do kredytu a ulga mieszkaniowa

Przepisy regulujące zwolnienia podatkowe muszą być interpretowane w sposób ścisły. Reguła ta dotyczy również ulgi mieszkaniowej. Czy przystąpienie do kredytu jest równoznaczne z zaciągnięciem kredytu i umożliwia skorzystanie z tej ulgi? Sprawdź!

24 listopada 2021

Spłata pożyczki jako wydatek na własne cele mieszkaniowe

Ustawa PIT zawiera zamknięty katalog wydatków kwalifikowanych jako własne cele mieszkaniowe. Jednym z elementów tego katalogu jest spłata pożyczki, jednakże nie w każdym przypadku. jakie warunki trzeba spełnić żeby skorzystać ze zwolnienia? Przeczytaj!

17 listopada 2021

Wydatkowanie zadatku a własny cel mieszkaniowy w PIT

Sprzedaż nieruchomości wiąże się z powstaniem zobowiązania na gruncie PIT. Czy można uniknąć zapłaty podatku? Wydatkowanie zadatku a własny cel mieszkaniowy, czyli w jak można uzyskać prawo do zwolnienia przy wydatkowaniu zadatku. Przeczytaj i sprawdź!

25 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów